anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można używać opisów porównujących produkty konkurencji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
SerwisBudowyPL
#8 Zapaleniec#

Witam, 

chciałbym podpytać czy używanie tego typu zapisów jest legal czy nie:

"Na innych aukcjach Allegro można znaleźć zestawy cienkimi ********* 1mm, które w praktyce często mają 0,8mm. Pękają one pod ciężarem. Jakość oferowanego z nimi klucza wolimy pozostawić bez komentarza "

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
kostas11
#21 Demiurg#

@SerwisBudowyPL  legalne o ile prawdziwe 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SerwisBudowyPL czy możesz podać numer oferty, w którym znalazłeś ten zapis? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
SerwisBudowyPL
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@SerwisBudowyPL reklama porównawcza jest legalna, ale musi spełniać kilka warunków

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-marketing-internetowy-reklama-porownawcza

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Czyli punkt E dyskwalifikuje ten opis?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66 zasadniczo masz rację, ale w takich przypadkach zazwyczaj najwięcej mają do powiedzenia prawnicy 😁

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SerwisBudowyPLponieważ w tym opisie Sprzedający nie wskazuje o kim pisze i do czyich produktów się odnosi, taki zapis nie łamie regulaminu Allegro.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
SerwisBudowyPL
#8 Zapaleniec#

@la_nika "Na innych aukcjach Allegro można znaleźć zestawy cienkimi galwanizowanymi drucikami 1mm, które w praktyce często mają 0,8mm.Pękają one pod ciężarem zbrojarza i trzeba je wiązać od nowa."  

Ja posiadam w swojej ofercie aukcję z takim produktem i wydaję mi się, że jest to mocno krzywdzące, idąc waszym tokiem rozumowania to też mogę nazmyślać i pisać bajki o produktach konkurencji w swojej aukcji ? wydaję mi się, że do tego służy ocena produktu czy nie mam racji ? 

Zresztą coś się nie zgadza bo stąd  https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-marketing-internetowy-reklama-porownawcza faktycznie można odnieść wrażenie, że w tym przypadku punkt punkt E dyskwalifikuje ten opis tak jak opisali inni forumowicze. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@la_nika tu nie chodzi o łamanie regulaminu Allegro, ale raczej o łamanie prawa. 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@SerwisBudowyPL stwierdzenie, że "zapis nie łamie regulaminu Allegro" oznacza zakończenie tematu przez moderację.

Tak naprawdę twój problem może ocenić jedynie prawnik. Nasze domysły i dyskusje nic nie zmienią, reklama porównawcza to grząski grunt i potrzeba naprawdę dobrego fachowca, żeby ten opis ocenił. 🙂

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@la_nika Nad regulaminami stoi prawo 🙂 ...."Na innych aukcjach Allegro można znaleźć zestawy cienkimi ********* 1mm, które w praktyce często mają 0,8mm. Pękają one pod ciężarem..."

Ten opis dyskredytuje wszystkich pozostałych sprzedawców i to jest nie do przyjęcia. Dobry cwaniak o każdym towarze może tak napisać.

Gdyby napisał:  "W sprzedaży są także zestawy ........", nie szkodziłby tu innym.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Również sprzedaję przedmioty, które u innych sprzedających często wypadają dość kiepsko i są słabej jakości. Przy opisie nie powołuję się na słaby produkt innego sprzedającego / innych sprzedających,  ale podkreślam zalety moich produktów (czego nie mogą napisać oni na swoich aukcjach, bo byłoby to niezgodne z prawdą). Wydaje mi się, że to działa i klienci doceniają pewne detale, dzięki którym mój przedmiot jest lepszej jakości. A przy okazji nie trzeba się obawiać o zgodność z regulaminem 🙂

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Ponownie skonsultowałam to zapytanie, ostetecznie oferta została usunięta. Drodzy @WREDZIA-W1 @konto zamknięte @pulkownik66  @kostas11 i przede wszystkim @SerwisBudowyPL  macie rację. Oferta została usunięta, ponieważ nie można było zweryfikować czy to co było w niej napisane było prawdą oraz co najistotniejsze zdanie “jakość oferowanego z nimi klucza wolimy pozostawić bez komentarza” dyskredytuje konkurencję. Dziękuję za Twoją czujność @SerwisBudowyPL!

@auto-dekoracje dzięki za podzielenie się swoim sposobem na wyróżnienie ofert, zawsze miło i w dobrym tonie jest chwalić to, co dobre 🙂 
 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@la_nika  Cieszę się la_niczko 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów