anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę przyjąć zwrot używanego produktu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Darnasska
#8 Zapaleniec#

WItam. Mam problem ponieważ sprzedałam na allegro używane karty do gry które miałam od dawna. Zrobiłam dokładne zdjęcia nawet osobno wysłałam klientowi który się zainteresował więcej zdjęć z dużą dokładnością i napisał że kupuje. Kupił przyszły mu i teraz chce zwrot zrobić. Czy muszę przyjąć takie zwrot skoro to był używany towar? Aukcja była na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
sophie-bunny
#13 Ambasador#

Używane przedmioty także podlegają zwrotom. Jednak, jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna, nie masz obowiązku ich przyjmowania. Chyba, że przedmiot jest niezgodny z opisem, wtedy jest to reklamacja, którą musisz rozpatrzyć w ciągu 14 dni - i uznać lub odrzucić.

oznacz moderatorów
Darnasska
#8 Zapaleniec#

Przedmiot właśnie był zgodny z opisem. Wszystko było dokładnie opisane plus tak jak wspomniałam wyżej, były wysłane dokładne zdjęcia tego wszystkiego tych kart by dokładnie sprawdził kupujący. Więc dostał to co miał dokładnie na zdjęciu. Po prostu chcę się upewnić czy mogę mieć problem poważny bo może na policję zgłosić...

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Na policji raczej go wyśmieją. 

oznacz moderatorów
Darnasska
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie. Piszę nadal bo kupujący mi nie daje spokoju. Napisałam mu że nie przyjmę zwrotu bo wiedział co kupuje. Karty były oznaczone jako używane i teraz ma do mnie pretensje że nie są nowe i że podróbki kart. To były karty które dostałam kiedyś w prezencie i je chciałam sprzedać bo były mi zbędne. Oskarża mnie o kłamstwo. Sprzedałam kupującemu karty, które widział dokładnie i opis był zgodny ze zdjęciami. Chcę się upewnić czy mam się martwić bo się boję co się stanie...

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Darnasska a konkretnie co to za karty? Daj linka do oferty. 

Kupujący raczej nie chce dokonać zwrotu bez podania przyczyny, którego jako osoba prywatna nie musisz przyjmować, tylko zarzuca Ci niezgodność towaru z opisem (podróbki).

oznacz moderatorów
Darnasska
#8 Zapaleniec#

Nie mogę skopiować linku na telefonie. W aukcji nie napisałam nic że to oryginalne karty ani podróbki. Nawet się nie znam na tym. Wystawiłam na sprzedaż jako używane bo być może ktoś chciałby takie. Tak samo zarzuca mi że są w bardzo złym stanie a kiedy je wysyłałam były tak jak opisałam. Wiem też jak paczki są traktowane przez przewoźników bo sama nie raz dostałam coś uszkodzonego. A konkretnie chodzi i karty Pokemon.

 

 

 

oznacz moderatorów