anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy musze zwracać koszty wysyłki gdy klient nie użył darmowego zwrotu smart tylko wysłał inaczej?

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

Czy musze zwracać koszty wysyłki gdy klient nie użył darmowego zwrotu smart tylko wysłał inaczej?


Pierwszy raz zdarzyło się coś takiego, że klient mając darmowy zwrot smartem wysłał mi zwrot pocztą za 19 zł.

Czy w takim wypadku muszę zwracać te 19 zł za odesłanie paczki?

Towar był uszkodzony, więc to nie zwrot bez podania przyczyny czyli teoretycznie powinienem zwrócić koszty odesłania ale klient miał możliwość wysłania za darmo. 

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

xyz96
#21 Demiurg#

To pewnie jakiś wymyślony, nieistniejący rzecznik, albo niedouczony. Przy odstąpieniu od umowy oddaje się kupującemu koszt najtańszej dostawy do niego, ale przy reklamacji zwraca się rzeczywisty koszt dostawy. Zresztą w tym wątku nie o to chodzi. Tu chodzi o zwrot kosztów klientowi za odesłanie towaru w ramach reklamacji.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Ja Tobie kłamstw nie zarzucam, więc i Ty sobie odpuść.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Topgadget
#9 Pomysłodawca#

zwrot to zwrot (za to płacimy w  fakturze za allegro- mamy swój udział w tych "darmowych" przesyłkach)- bez względu czy to odstąpienie od umowy czy reklamacja ( w mniemaniu kupującego- towar niezgodny z umową, gdzie 99,9% kupujących nie czyta aukcji- ot, taka klientela allegro...)- ma zwrot darmowy i tyle w temacie. I pamiętajcie, wtedy odpowiedź sprzedawcy jest wymagana- towar zgodny z aukcją- przyjęliśmy odstąpienie od umowy i oddajecie koszt towaru i koszt najniższej przesyłki u Was

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Nie, a ja nie pytałam, bo uznałam, że rozmawiam z osobą kompetentną.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PromykSB tutaj można kierować się zasadą zdrowego rozsądku. Dostawa za 19 zł. z poczty polskiej mieści się w jego granicach, poczta lotnicza przez Chiny już nie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@la_nika na allegro nie kierujemy się zasadami zdrowego rozsądku, tylko regulaminami i przepisami prawnymi 😉

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@la_nika 

Na jakiej podstawie Chiny się już nie mieszczą?


Mój "zdrowy rozsądek" podpowiada, że żadna z tych opcji w tych granicach się nie mieści.

Problem ze "zdrowym rozsądkiem" jest taki, że jest niezdefiniowany i zależy od dowolnej interpretacji interpretującego.

Tego typu zasady ustala i egzekwuje się na sztywno.

@WREDZIA-W1 

Czyli zgodnie z tym co pisałem od początku zostaje 0. Koszt przesyłki nie zostaje zwrócony.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@PromykSB Żeby się upewnić, zadzwoń do swojego rzecznika. Jest w każdym mieście powiatowym.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika  nie jesteśmy w stanie stwierdzić dlaczego Kupujący wybrał taką metodę dostawy, nie możemy zakładać, że zrobił to celowo, w celu narażenia Sprzedającego na większe koszty. Nie możecie też w zakładać że nie zrobił tego celowo... PAT

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@RED 

stwierdził, że używał towar przez 4 dni to go odsyła przez allegro by dostać zwrot całych wpłaconych pieniędzy

 

no ale to co - konsument nie mógł używać w 'ramach zwykłego zarządu'?

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@exoryna Mógł, ale niekoniecznie musi dostać z powrotem całość wpłaconych pieniędzy 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

exoryna Chciałeś by otrzymać kupiony jako nowy  używany 4 dni w ramach zwykłego zarządu  i zwrócony  przez  konsumenta  produkt?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@exoryna mylą ci się wersje ustawy

zwykły zarząd był w ustawie która mówiła o 10 dniowym zwrocie

w nowej wersji, kupujący ma sprawdzać towar jak w sklepie

czyli przymierzyć spodnie - dobre zostawia sobie

złe - zdejmuje i odkłada do zwrotu

jak sobie oleje te przepisy to dalej ma oczywiście prawo do zwrotu

ale tutaj sprzedawca może uznać że zwracany towar jest używany

 

u mnie w aukcji jest napisane towar nowy nigdy nieużywany - czy sprzedając

taki towar używany przez 4 dni będę kłamał w ofercie?

 

przypominam, że za zmniejszenie wartości rzeczy odpowiada Kupujący

 

ja ze swojej strony daję plusa Kupującemu za uczciwość bo mógł kłamać

a z drugiej strony sprawdzę czy produkt nadaje się do sprzedaży jako nowy

akurat jest na tyle specyficzny, że tutaj o 4 dni używania nie należy się kłócić

bo to nieistotne

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@RED mylą ci się wersje ustawy

 

masz rację, miałem nieaktualną wiedzę.

 

oznacz moderatorów