anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Czy musze zwracać koszty wysyłki gdy klient nie użył darmowego zwrotu smart tylko wysłał inacz

xyz96
#21 Demiurg#

To pewnie jakiś wymyślony, nieistniejący rzecznik, albo niedouczony. Przy odstąpieniu od umowy oddaje się kupującemu koszt najtańszej dostawy do niego, ale przy reklamacji zwraca się rzeczywisty koszt dostawy. Zresztą w tym wątku nie o to chodzi. Tu chodzi o zwrot kosztów klientowi za odesłanie towaru w ramach reklamacji.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czy musze zwracać koszty wysyłki gdy klient nie użył darmowego zwrotu smart tylko wysłał inacz

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@xyz96 Ja Tobie kłamstw nie zarzucam, więc i Ty sobie odpuść.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@Client:79179573 Nie, a ja nie pytałam, bo uznałam, że rozmawiam z osobą kompetentną.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

la_nika
Moderator
Moderator

@PromykSB tutaj można kierować się zasadą zdrowego rozsądku. Dostawa za 19 zł. z poczty polskiej mieści się w jego granicach, poczta lotnicza przez Chiny już nie.

Monika
   Moderator

Ładowanie...

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@la_nika na allegro nie kierujemy się zasadami zdrowego rozsądku, tylko regulaminami i przepisami prawnymi 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

PromykSB
#11 Animator#

@la_nika 

Na jakiej podstawie Chiny się już nie mieszczą?

Mój "zdrowy rozsądek" podpowiada, że żadna z tych opcji w tych granicach się nie mieści.

Problem ze "zdrowym rozsądkiem" jest taki, że jest niezdefiniowany i zależy od dowolnej interpretacji interpretującego.

Tego typu zasady ustala i egzekwuje się na sztywno.

@WREDZIA-W1 

Czyli zgodnie z tym co pisałem od początku zostaje 0. Koszt przesyłki nie zostaje zwrócony.

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@PromykSB Żeby się upewnić, zadzwoń do swojego rzecznika. Jest w każdym mieście powiatowym.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika  nie jesteśmy w stanie stwierdzić dlaczego Kupujący wybrał taką metodę dostawy, nie możemy zakładać, że zrobił to celowo, w celu narażenia Sprzedającego na większe koszty. Nie możecie też w zakładać że nie zrobił tego celowo... PAT

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

exoryna
#14 Krzewiciel#

@RED 

stwierdził, że używał towar przez 4 dni to go odsyła przez allegro by dostać zwrot całych wpłaconych pieniędzy

no ale to co - konsument nie mógł używać w 'ramach zwykłego zarządu'?

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@exoryna Mógł, ale niekoniecznie musi dostać z powrotem całość wpłaconych pieniędzy 🙂

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

aragil
#14 Krzewiciel#

exoryna Chciałeś by otrzymać kupiony jako nowy  używany 4 dni w ramach zwykłego zarządu  i zwrócony  przez  konsumenta  produkt?

Odpowiedz
Ładowanie...

RED
#17 Koryfeusz#

@exoryna mylą ci się wersje ustawy

zwykły zarząd był w ustawie która mówiła o 10 dniowym zwrocie

w nowej wersji, kupujący ma sprawdzać towar jak w sklepie

czyli przymierzyć spodnie - dobre zostawia sobie

złe - zdejmuje i odkłada do zwrotu

jak sobie oleje te przepisy to dalej ma oczywiście prawo do zwrotu

ale tutaj sprzedawca może uznać że zwracany towar jest używany

u mnie w aukcji jest napisane towar nowy nigdy nieużywany - czy sprzedając

taki towar używany przez 4 dni będę kłamał w ofercie?

przypominam, że za zmniejszenie wartości rzeczy odpowiada Kupujący

ja ze swojej strony daję plusa Kupującemu za uczciwość bo mógł kłamać

a z drugiej strony sprawdzę czy produkt nadaje się do sprzedaży jako nowy

akurat jest na tyle specyficzny, że tutaj o 4 dni używania nie należy się kłócić

bo to nieistotne

Odpowiedz
Ładowanie...

exoryna
#14 Krzewiciel#

@RED mylą ci się wersje ustawy

masz rację, miałem nieaktualną wiedzę.

Odpowiedz
Ładowanie...