anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może anulować zamówienie, jeśli nie ma możliwości dostarczenia towaru?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Babyhoodua
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.
Kupujący kupił towar i zamówił sposób dostawy Paczkomatów InPost. Nie mogę wysłać przedmiotu, jest za duży. Mam inteligentną dostawę. Poprosiłem kupującego o anulowanie zamówienia i zamówienie z inną dostawą. Kupujący nie anuluje zamówienia i nie podaje mi adresu, abym mógł dokonać docelowej dostawy.
Czy mogę samodzielnie anulować zamówienie? Czy wpłynie to na ocenę mojego sklepu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
komis-bell
#21 Demiurg#

@Babyhoodua Jeśli udostępniłeś dostawę paczkomatem a paczka się nie zmieści do skrytki to powinieneś poprosić kupującego o adres dostawy i wysłać paczkę kurierem na swój koszt.
W tej sytuacji kupujący nie ma obowiązku anulowania zamówienia ani też nie ma obowiązku dopłacania do innej formy wysyłki.

Także pozostaje ci doprosić się o adres do wysyłki - zamówienia anulować nie możesz generalnie rzecz biorąc.

oznacz moderatorów
Babyhoodua
#9 Pomysłodawca#

Nie mam nic przeciwko płaceniu za kuriera. Problem w tym, że nie wiem, jak to zrobić dobrze. Sposób dostawy Paczkomaty InPost jest wskazany w zamówieniu, muszę wysłać za pośrednictwem Allegro Paczkomaty InPost, jak mogę wysłać kurierem?

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Babyhoodua Najważniejsze to uzgodnić sposób dostawy i adres z kupującym.
Jak wysłać kurierem? Możesz np.  skorzystać z dowolnego brokera kurierskiego - sendit, furgonetka itp. Nie ma wielkiego znaczenia.
Pamiętaj aby uzupełnić nr listu przewozowego na allegro.

oznacz moderatorów
Babyhoodua
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję

oznacz moderatorów