anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedający odpowiada za zniszczenie przedmiotu nadanego w liście zwykłym

listeriaa
#7 Wielbiciel#

Klientka kupiła u mnie wisior i wybrała list zwykły , wisior zapakowałam na tyle, na ile pozwala gabaryty w tej opcji wysyłki. Kupująca twierdzi , że wisior otrzymała pęknięty , że taki uszkodzony wisior musiałam , już jej wysłać, i oczekuje ode mnie zwrotu pieniędzy. Absurdem byłoby wysyłanie uszkodzonego wisiora, wiedząc , że i tak będą z tego tytułu problemy. Kamień został uszkodzony podczas dostawy , co w tej sytuacji ? czy sprzedający musi zwrócić pieniądze za czyjąś niefrasobliwość podczas wyboru opcji wysyłki. Proszę o odpowiedz 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@listeriaa napiszę tylko jedno - klient wybrał jedną z opcji przesyłki jakie Ty zaproponowałeś w ofercie .

oznacz moderatorów

listeriaa
#7 Wielbiciel#

owszem , mam w ofercie wiele wysyłek do różnych rzeczy, jednak nikt nie wybiera wysyłki listem zwykłym kamieni . 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@listeriaa

Czyli w liście poleconym wysyłka kamieni jest bezpieczniejsza niż w zwykłym? 😂 Większej bzdury dawno nie słyszałam. Poza tym na większości aukcji masz kamienie, to albo oferuj bezpieczną dostawę albo porządnie zabezpieczaj to co nadajesz w liście.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający musi dostarczyć towar zgodny z ofertą, kupujący składa reklamację a więc odnieś się do niej.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Zgodnie z przepisami prawa K.C. Rękojmia odpowiadasz wobec konsumenta za towar do momentu jego dostarczenia kupującemu przez spedytora. W przypadku dostarczenia wadliwego towaru (np. uszkodzonego w czasie transportu) również to TY odpowiadasz za towar wobec kupującego. Kupujący ma prawo żądać od ciebie zwrotu ceny, wymiany, obniżenia ceny, naprawy (ale to w tym wypadku nie wchodzi w rachubę). Wszelkie koszty związane z tą reklamacją ponosisz TY. 

Dodatkowo podpowiem ci, że jeżeli kupujący wybiera dostawę listem zwykłym (nierejestrowalnym) to w przypadku jego zagubienia również całą odpowiedzialność za przesyłkę ponosisz TY. Radzę ci list zwykły usunąć z oferty metod dostawy. Dodam również, że zgodnie z regulaminem wysyłek pocztowych list zwykły służy do nadawania dokumentów itp. a nie wysyłania towarów.

Podkreślę, że jedynie Ty wykazujesz się wielką niefrasobliwością oferując metodę dostawy "list zwykły" i to Ty ryzykujesz najwięcej przy wysyłce towaru "zwykłym listem".

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tutaj chodzi o kwestię zabezpieczenia wysyłki, nie ma znaczenia, że to zwykły list. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe zabezpieczenie przesyłki, jeśli udostępniasz taką formę, to rozumuję, że jesteś w stanie dobrze zapakować sprzedawany produkt tak, żeby cały dotarł do klienta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów