anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to wiadomość od Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1Ewka11
#7 Wielbiciel#
  • Wystawiłam pierwszy raz na Allegro Lokalnie produkt w postaci metalowego wieszaka na ubrania. Dziś na email dostałam wiadomość z Allegro(MASZ NOWĄ WIADOMOŚĆ OD URZYTKOWNIKA,ZAMÓWIENIE84658 w CENTRUM WIADOMOŚĆI),że wieszak został zakupiony ale ,aby potwierdzić sprzedaż mam wysłać mój email na czacie. A następnie podać dane bankowe.. . W tym momencie zwątpiłam ale już podałam wcześniej email na który przyszła ponownie ta sama instrukcja. A w zakładce o sprzedaży nie ma śladu,że ktokolwiek złożył zamówienie.  czy faktycznie ktoś coś kupił czy to próba oszustwa ?
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Próba oszustwa, kupujący nie potrzebuje twojego maila ani danych do przelewu.

oznacz moderatorów
1Ewka11
#7 Wielbiciel#

Dzięki. A czy podając email ,na który wysłano mi drugą wiadomość ,którą otworzyłam mogłam jakoś sobie bardziej zaszkodzić? Ona miała podobną treść jak dalej postępować

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@1Ewka11 Prawdopodobnie na ten adres mejlowy dostaniesz wiadomości phishingowe, dlatego przeglądając swoją skrzynkę zachowaj ostrożność, nie klikaj w linki nieznanego pochodzenia i — przede wszystkim — nie podawaj swoich danych do bankowości elektronicznej. 

Jeśli dostaniesz podejrzaną wiadomość, prześlij ją (za pomocą opcji "przekaż dalej") na phishing@allegro.pl

Nie zaszkodzi też włączenie logowania dwustopniowego na Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@1Ewka11 Cześć! Jest to próba wyłudzenia danych. Wskazane konto zostało już zablokowane. Jeśli ktoś dokona zakupu Twojego produktu na Lokalnie, to taką informację znajdziesz w zakładce Zamówienia od kupujących

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów