anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zakup przedmiotu przez rodzine jest zgodny z regulaminem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Your_pleasure
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące zakupu towaru na moich aukcjach przez członka rodziny. Powiem wprost, zależy mi na zdobyciu opinii, aby uruchomić usługę smart!. Czy taki zakup jest zgodny z regulaminem Allegro? Wolę spytać niż otrzymać blokadę po fakcie 🙂 Dodam, że nie byłby to zakup fikcyjny, bez późniejszego zwrotu czy czegoś takiego. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
LEW433
#21 Demiurg#

Nie pytaj, nie jest zgodny. Musisz poprosić sąsiadów.🤔

oznacz moderatorów
Your_pleasure
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie za odpowiedź

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@Your_pleasure 

Witaj,

regulamin Allegro nie zabrania sprzedawania towarów osobom spokrewnionym ze Sprzedawcą. Byłby to absurd - przecież wystawiając publiczną ofertę sprzedaży nie masz wpływu na to, kto kupi Twój towar. Niedopuszczalne jest jednak dokonywanie zakupów w celu innym niż finalizacja transakcji (art. 8.4.b.12.) , czyli np. uczestniczenie w transakcji wyłącznie w celu wystawienia oceny (art. 11.6.).

I na koniec, jeśli chcesz uzyskać opinię osób znających regulamin Allegro, a nie tylko mających olbrzymie parcie na szkło i nikłą znajomość zasad, to musisz wywołać obsługę forum przyciskiem "OZNACZ MODERATORÓW".

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Your_pleasure
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czyli podsumowując, żona może zamówić na moich aukcji towar i jeśli zrealizuję zamówienie, wystawię rachunek i wyślę produkt to wszystko będzie ok? Współpracuję z hurtownią na zasadzie dropshippingu, dlatego dosłownie wyślę zamówienie do żony 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Temu u góry odpisz żeby nie zdziwił/a się jak zablokują konto, było tu wielu i a niewielu o tym wie.

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@LEW433 

Dlaczego mieliby zablokować konto? "Przecież nic nie jest napisane że nie wolno."

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@Your_pleasure Twoja żona może samodzielnie robić zakupy w Internecie, płacić za nie i odbierać towary. Allegro nie tylko tego nie zabrania, ale wręcz zachęca osoby spokrewnione lub spowinowacone do zakładania grup rodzinnych. Oczywiście robiąc zakupy przez Allegro należy przestrzegać regulaminu, czyli m.in. płacić za towar i przesyłkę, odbierać towar i wnosić opłaty za korzystanie z serwisu. Nie wolno też udostępniać konta osobom, które nie są do tego odpowiednio umocowane.

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Your_pleasure masz chłopie 🥚🥚 na publicznym forum allegro przyznać do chęci złamania regulaminu. Jesteś teraz na celowniku agentów bezpieki allegro 😂

oznacz moderatorów
Your_pleasure
#8 Zapaleniec#

Nie wykazuję chęci złamania regulaminu tylko pytam czy tak można. Jak spytam gdzieś na forum czy mogę jechać 61km/h w terenie zabudowanym to dostane mandat? 🙂 Poza tym zdania co do tego są podzielone.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak Cię nie złapią to możesz jechać 61km/h.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

temat problematyczny. Tu bardziej chodzi o adres IP, allegro nie lubi jak sprzedawca i kupujący mają te same dane, albo logują się na allegro z tego samego IP, bo to rodzi podejrzenia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@Your_pleasure jeśli taka transakcja nie jest przeprowadzana wyłącznie dla np. podbicia sobie ocen to niby można, ale allegro lubi wiązać adresy ip i jakby kiedyś allegro zablokowało ci konto, to może zablokować konto również i żonie 😕 więc ostrożnie z tym

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Your_pleasure nie sądzę żeby Allegro zablokowało konto w jednostkowym przypadku, ale może nie zaliczyć takiej oceny do puli potrzebnej do smarta. 

 

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@Agent051 no przecież nie mówię, że mu zablokują bo żona kupiła w jego ofercie 🙂 ale jakby kiedyś coś narozrabiał to i konto żony zapewne blokadą oberwie

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@domkar04 jak narozrabia, to konta żony nic nie uratuje. Zablokują nawet bez zakupów u męża 😂

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Ale autor sam napisał "Mam pytanie dotyczące zakupu towaru na moich aukcjach przez członka rodziny. Powiem wprost, zależy mi na zdobyciu opinii, aby uruchomić usługę smart!."

To jak to można zrozumieć inaczej jak uczestniczenie w transakcji wyłącznie w celu wystawienia oceny

oznacz moderatorów
Your_pleasure
#8 Zapaleniec#

Zależy mi na ocenie, a uczestniczenie w transakcji WYŁĄCZNIE w celu wystawienia opinii to moim zdaniem dwie różne rzeczy. Sprzedając towar obcym osobom również zależy nam na ocenach. Tak czy inaczej temat z kontem żony odpuściłem.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Your_pleasure powiem tak, lepiej nie ryzykować. Logika allegro jest dość pokrętna, a ocena sytuacji zależy od przypadkowego pracownika i jego humoru. Jeżeli przy ocenie powiążą konto żony z twoim, to i tak takiej oceny nie będą brać pod uwagę, a jest duża szansa że połączą. Nie warto fatygować żony, bo i tak nic nie zyskasz. 

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@Client:44052296 no ja też to tak rozumiem, ale zawsze wolę doradzić więcej niż mniej 🙂 

oznacz moderatorów