anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czytaliście już mejla? Od 31 lipca kolejne podwyżki;]

Knowhere
#21 Demiurg#

Ja właśnie zabrałem się za lekturę, przyszło przed chwilą.
Fajne te podwyżki, takie nie za wysokie (np. przy sprzedaży płyty głównej do komputera za 200 zł w kategorii "elektronika", prowizja skoczy z obecnie 8 zł do tylko 15 zł)😏

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-31-lipca-3GZWXDMAnSe

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lubiezjesc Jak chcesz konkurować z molochem, którego ostatni właściciel sprzedał za 3,25 mld dolarów (przy czym w 2000 roku allegro zostało "przejęte" od pierwotnych założycieli za kwotę raptem 75 tys. dolarów)? Z molochem, który na polskim rynku tego typu usług ma praktycznie monopol.
Tak się zastanawiam co muszą dziś czuć i myśleć założyciele allegro, gdy patrzą na to, co stało się z tym portalem przez te wszystkie lata. Z portalem, który "oddali" za tysiące, a który obecnie jest wyceniany na miliardy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

madziulka_777
#8 Zapaleniec#

Ja akurat mam obniżkę o 5% Jestem natomiast załamana prowizją od wysyłek, nie rozumiem z czego to wynika i jakie koszty ponosi w związku z wysyłką allegro - porażka.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@madziulka_777 Allegro płaci za wysyłki smart i prawdopodobnie z tego powodu ponosi straty, więc wymyślili, że teraz sprzedający zapłacą zapłacą za wysyłki ze smartem. Sprytne.😉

oznacz moderatorów

madziulka_777
#8 Zapaleniec#

Niestety może to być prawda. Ja na stronie z opisem przedmiotu zamieściłam taką informację-wyjaśnienie, że nie zarabiam na wysyłkach (musiałam podnieść cenę a poczta polska czy Inpost nie podniesli cen swoich usług) i że robi to Allegro ponieważ 15% kosztów wysyłki trafia do serwisu. Niech kupujący wiedzą o co chodzi, może ktoś z Allegro się zastanowi nad słusznością pobierania prowizji od wysyłki.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@madziulka_777 no to uważaj, bo allegro może za takie dopiski usunąć ci aukje.

oznacz moderatorów

madziulka_777
#8 Zapaleniec#

A niby dlaczego? Przecież kupujący ma prawo wiedzieć za co płaci. W przypadku sprzedaży przedmiotu prowizje płacę ja, a prowizja od wysyłki to koszt kupującego. Nie mogę podnieść kosztów wysyłki nie wyjaśniając przyczyny bo przeciętny Kowalski zobaczy ile kosztowało nadanie paczki i będzie miał pretensje że przepłacił np. 2zł. Ja tych 2zł na nim nie zarobiłam.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@madziulka_777 bo taki wpis może zniechęcać kupujących do Allegro. Bo Allegro by chciało żebyś dawala kupującym rabaty i gratisy, a nie podwyżki. Podwyżki są dla sprzedających. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

sprzedający ma nie myśleć nie kombinować tylko płacić koszty prowizji i innych "udogodnień" za luksus trzeba płacić 

oznacz moderatorów

madziulka_777
#8 Zapaleniec#

No to trudno jak usuną to usuną, nie utrzymuję się ze sprzedaży na Allegro 🙂 Ja uważam że trzeba takie rzeczy ujawniać. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@madziulka_777 Pozwól, że podlinkuję swojego posta z innego tematu https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/skutki-prowizji-allegro/m-p/56396/highlig... bo już nie chce mi się przeklejać treści.

 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów