anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego konto Allegro zostało zablokowane?

tulikowl
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj mama wystawiła część przedmiotów, których niedawno pozbyłem się z pokoju.

W ten sposób pani Agnieszka z Działu Bezpieczeństwa bez żadnych wątpliwości udało się stwierdzić, że:

  • żyjemy w jednym gospodarstwie domowych
  • korzystamy wspólnie z urządzeń o tym samym ID i adresie IP

Analiza pani Agnieszki bez wątpliwości wykazała, że mam dostęp do konta mojej mamy. (Nie mam dostępu do kont taty, mamy i siostry).

Dlatego pani Agnieszka, Filip, Przemysław, Marcinem oraz {{{Sender.FirstName}}}  z Działu Bezpieczeństwa Transakcji* zablokowali mamie konto za:

  • przekazanie konta innej osobie,
  • współdzielenie konta,
  • prowadzenie w porozumieniu z inną osobą sprzedaży należącego do niej towaru,
  • chwilowe użyczenie,
  • inne w rozumieniu Działu Bezpieczeństwa

Pani Agnieszka z Działu Bezpieczeństwa wprowadziła odpowiedzialność zbiorową. 

Żeby moja mama odzyskała dostęp, ja muszę wyjaśnić sprawę. Tylko ja, pani Agnieszko, nie wiem kiedy wyjaśnię swoją sprawę, ponieważ od 4 miesięcy próbuje uzyskać dane od IOD Allegro.

Proszę o rehabilitację i odblokowanie konta mamy: Client:28330317 

*Jeśli zachodzi potrzeba kontaktu, wystarczy poszukać w/w osób korzystając z linkedin.com

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tulikowl przykro mi, że doszło do takiej sytuacji, jednak blokada konta Twojej Mamy jest związana z Twoimi zablokowanymi kontami. W sprawie obowiązku informacyjnego zespół zajmujący się tym zagadnieniem przekazał Ci dane. Jeżeli masz dodatkowe pytania kontynuuj proszę korespondencję mailową z pracownikami odpowiedniego działu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

tulikowl
#9 Pomysłodawca#

Korespondencja z Działem Bezpieczeństwa Transakcji (wcześniejszym Działem Bezpieczeństwa) jest nieskuteczna, dlatego piszę tutaj, na Forum

Ja nie mam dostępu do konta moich członków rodziny. Jednk pani Agnieszka z Działu Bezpieczeństwa stwierdza bez żadnych wątpliwości, że do konta Client:28330317  ma dostęp osoba, która nie ma zgody na działalność w Serwisie. 🤔

Konto Client:28330317 zostało zablokowane, Client:28330317 jest inna osobą fizyczną. Pani Agnieszka K. po raz drugi przymusza mnie do określonego zachowania, teraz pod pretekstem utrzymania blokady na koncie mojej Mamy - Client:28330317. Zgodnie z art. 191. KK na mój wniosek wyjaśnią to organy ścigania. 

 

INNYMI SŁOWAMI:

Nie współdzielimy kont i nie użyczamy sobie kont allegro w ramach rodziny. To są konta osobiste, tak jak konta społecznościowe np. Facebook, Instagram.

Mama jako Client:28330317  wystawiła przedmioty we własnym zakresie, poprosiła wcześniej siostrę o zdjęcia a mnie o napisanie opisów. Podczas gdy moja mama wystawiała przedmioty ja robiłem szkic kontenerów do IKEv2 i Squid Proxy. Dowodem na to mogą być np logi w EC2 w AWS lub konsoli AWS.

Proszę o pomoc:

  • Czy nastąpiło tutaj naruszenie regulaminu?
  • Co powinna zrobić moja mama, żeby odblokować swoje konto? 
  • Czy z mojego powodu lub z powodu mojej mamy konta pozostałych członków mojej rodziny zostaną zablokowane?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tulikowl Odpowiem ci, czytałem wiele razy i nie jesteś pierwszą osobą z takimi problemami, Allegro z klucza blokuje wszystkie powiązane konta, dlaczego?, nikt nie wie, ale tak jest.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Dlaczego?

Spieszę z wyjaśnieniem😊

Druga Księga Regulaminu, rozdział 20, werset 4-5: "...gdyż My, Allegro, jesteśmy Serwisem zazdrosnym, który karzę winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia"

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@tulikowl   Czy to jest naprawdę  trudno zrozumieć taką prawdę:

Jeżeli mieszkacie  wspólnie  w jednym domu, mieszkaniu,  wspólnie  korzystacie z  wszystkich urzadzeń  to również ponosicie  wspólną  odpowiedzialność  za  to  co się  w tym domu dzieje.

Na przykład:  jeżeli nie zapłacisz rachunku za prąd i pewnego dnia wyłaczą  wam prąd to nie będą  się pytać  kto nie płacił, a kto może  ma prawo korzystać bo  akurat mieszka w osobnym pokoju.  Odpowiadacie wspólnie  i wyłaczają wam równo wszystkim..

Podobnie się dzieje w innych kwestiach,  również  z  opłacaniem czynszów,  również z internetem. No i jak zauwazyłeś również z Allegro.

Życzę  szybkiego uregulowania problemów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. Nie sądzę że to dobre porównanie. (prąd, woda itd)

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433   Faktyczne,  za słabe....  Komornik  z nakazem eksmisji  byłby  bardziej  adekwatny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. No ten z filmu"Komornik", konta, czy na Allegro, FB i inne tak w rodzinie nie są ogólnodostępne jak prąd i woda, o to mi chodziło.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433   Konta nie są  wzajemnie dostępne?  A kto to sprawdzi, kto jest  w stanie to udowodnić?

Allegro rąbie równo,  czy słusznie nie jestem pewien, ale  najtańszym kosztem.  A  zainteresowani niech się tłumaczą, jeśli potrafią się obronić to ich sukces.

W takiej sytuacji trzeba po prostu uważać, nie podpadać  bo cierpią wszyscy.

oznacz moderatorów

tulikowl
#9 Pomysłodawca#

Konto tulikowl  założyłem we swoim mieszkaniu, w którym nikt poza mną nie przebywa na stałe.

  • 12 sierpnia 2020 godzinie 00:17 dostałem maila: Twoje konto jest aktywne
  • 23 sierpnia 2020 o godzinie 09:02 dostałem wiadomość: naruszenie artykułu 8.7 Regulaminu Allegro
  • 1 września 2020 o godzinie 21:43 dostałem wiadomość: Twoje konto do wypłat jest aktywne
  • 25 Listopada 2020 przyjeżdżam do domu rodziców bo dostaje możliwość pracy zdalnej
  • 29 Grudnia 2020 o godzinie 08:29 konto mojej mamy zostaje zawieszone

@br. Jaką odpowiedzialność ponosi moja Mama za to że miesiąc temu przyjechałem do domu, który jest moją współwłasnością? Czy konta siostry i ojca też zostaną zawieszone? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@tulikowl  Faktycznie musiałeś mocno narozrabiać  skoro  namierzają  cię poprzez  lokalizację.   Powoli, ale  skutecznie 😧

"Jaką odpowiedzialność ponosi moja Mama...."

Odpowiedzialność  pewnie żadną,  ale  traktują  ją  jako  twojego  wspólnika.

"Czy konta siostry i ojca też zostaną zawieszone? "

Tego nie  wiemy,  ale  na  razie  jeśli są  nieaktywne,  nic nie sprzedają to  raczej  nic im nie grozi.  Ale  w  przypadku  chęci sprzedaży  czegokolwiek  na tych kontach to wszystko jest możliwe.

Życzę  abyś  w Nowym Roku  wyprostował  powstałe problemy  i żeby wszystko wróciło do normalności 👍

oznacz moderatorów

tulikowl
#9 Pomysłodawca#

Wnioski administratorów, oparte na przypuszczeniach, prowadzą do nielogicznych konsekwencji.

Blokada konta nie może sprowadzać się do "odpowiedzialności urządzenia".

Konta Allegro są przypisane do indywidualnych użytkowników.

Dział Bezpieczeństwa ma narzędzia do odróżnienia kto jest osobą odpowiedzialną, nielojalną wobec serwisu.

 

oznacz moderatorów

tulikowl
#9 Pomysłodawca#

@br. W moim przypadku, sprowadza się to do "zbieżności nazwisk lub kradzieży tożsamości". Policjantki niestety wyśmiały pomysły pani Agnieszki Konefał o zawiadomieniu organów ścigania.

Dlatego dopytam panią Agnieszkę, czy istnieje inna droga niż niesłuszne poniesienie odpowiedzialności za pozostałe konta.

Nie chce tego robić, ale proszenie kogoś, żeby zamówił mi produkt jest bardzo uciążliwe.

oznacz moderatorów