anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego prowizja jest pobierana od nieopłaconego towaru?

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

To że pobierana jest prowizja od nieopłaconego towaru to akurat wiem. Przeczytałam też posty w tym temacie i wiem, że było to zgłaszane do Allegro już od dawna. Nigdzie jednak nie doczytałam się jakie sa podstawy prawne czy jakiekolwiek inne, pobierania pieniędzy od tych których nie ma. Mogę rozumieć, że robi to Urząd Skarbowy i jest regulowane odpowiednimi przepisami. Ale jak wyjaśnić, że Allegro obraca moimi pieniędzmi, które muszę opłacić a ich nie otrzymałam. Szczególnie dotkliwe jest to dla konta Junior, czyli takiego jak moje, które musi byc opłacane na bieżąco po przekroczeniu 50 zł. Czyli nie dość, że sa zabierane mi pieniądze, chociaż ich nie otrzymałam, to dodatkowo blokowane jest mi konto. Sprzedam towar np. za 1000 zł, klient mi nie zapłaci, to skąd mam wziąć pieniądze na opłatę? Przecież zwrot prowizji trwa kilkanaście dni  a poza tym sporo sprzedających w przypadku licytacji płaci jak skończą się wszystkie, którymi jest zainteresowany. Mam wtedy np. przez dwa tygodnie nie wystawiać póki nie wpłyną mi pieniądze lub nie dostanę zwrotu? Wygląda że jestem za młoda, żeby dojrzeć jakąkolwiek w tym logikę, chyba ze chodzi o to żeby zgarnąć jak najwiecej kasy do obrotu. przez Allegro.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Bo tak stanowi regulamin Allegro? zaakceptowałaś!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@malwa7788 Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pienądze. W działaniach Allegro szukasz logiki? Nawet powiększeniem x1000 jej nie znajdziesz.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@malwa7788 chcesz robić biznes bez kapitału 🤔 a co do zasad na allegro to tak jak pisze lew logujesz się to znaczy, że akceptujesz. A to, że nie czytasz to już nikogo nie interesuje.

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

To znaczy że Allegro uczy młodych jak kombinować żeby orżnąć kogoś na kasę, czyli zabrać komuś pieniądze, które sie nie należą. Argument, że "REGULAMIN" to jakaś "świętość" jest całkowicie chybiony, bowiem nad regulaminem sa jeszcze ustawy, rozporządzenia, kodeksy, konstytucja ale też pewne normy społeczne i etyczne. To że, są równi i równiejsi a większość Polaków nie wie na czym polega hierarchia prawna to oddzielny problem. W szkołach tego nie uczą, ale można mieć inteligentnych rodziców. Ten argument z kapitałem, to łagodnie powiedziawszy jakaś bzdura do potęgi googolowatej (jeśli wiesz co to oznacza- ale po twoich infantylnych i obraźliwych tekstach to wątpię). To też klasyczny przykład tzw. klapek na oczach, zawężonego spojrzenia i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie wszyscy na Allegro robią "BIZNESY" jak Pan. Ja mam dopiero 14 lat i nawet jak zacznę robić "BIZNESY" to na pewno nie na Allegro. Poza tym  wydawało mi się ża kapitał to owszem jest potrzebny (ale nie zawsze niezbędny) gdy prowadzi się działalność gospodarczą w tej czy innej formie, a nie wyprzedaje część swojej kolekcji na prywatnych koncie, żeby mieć pieniądze na inne swoje hobby i własnie żeby odłożyć na biznes w przyszłości. Z tą znajomością regulaminu to też ma Pan na bakier, ponieważ na konto Junior, nie ma możliwości podpięcia działalności gospodarczej w żadnej postaci, chyba że miał Pan na myśli biznes prowadzony przez osobę prywatną, ale wtedy byłby Pan na bakier z prawem gospodarczym, bo wtedy trzeba zarejestrować działalność gospodarczą. Ale w sumie przez grzeczność dziękuję za dobre rady- w moim wieku nigdy ich nie za dużo. Nie chciałam Pana obrazić ale miałam nadzieję, że moje przemyślenia trafią do innych, którym wydaje sie, że pozjadali wszystkie rozumy a Allegro to takie Państwo w państwie a zasadzie to raczej Państwo nad państwem. Czasami i na Allegro i ich "zachłanność" znajdują się sposoby. No ale to nie moje zadanie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@malwa7788 Po pierwsze to nie udostępniaj płatności "za pobraniem" czy "przy odbiorze" Unikniesz wielu kłopotów > nawet jak Allegro pobierze prowizję, to jeżeli kupujący nie zapłaci to dostaniesz ją z powrotem > fakt, że to trochę trwa. Zostaw sobie na AF jakąś kwotę na wypadek takiej sytuacji > nie wypłacaj wszystkich pieniędzy. Wiem, że na początku jest trudno, ale później będzie "z górki" Enjoy.

oznacz moderatorów