anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność nierejestrowana a 14 dni na zwrot

Client:107384733
#7 Wielbiciel#

Kupując od przedsiębiorcy mamy prawo zwrócić towar do 14 dni bez podania przyczyny, a jak to wyglada przy działalności nierejestrowanej? Wtedy sprzedajemy jako osoba prywatna, więc chyba 14 dni na zwrot nie obowiązuje?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:107384733 Nie sprzedajesz jako osoba prywatna tylko działalność nierejestrowana i obowiązują takie same zasady co firmę - kasa fiskalna, Vat jak wymaga tego towar itp. a także ustawa konsumencka - zwroty 14 dni itp. 🙂

Tu masz więcej https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115#4

Jakie są obowiązki w działalności nierejestrowej

Od momentu podjęcia działalności nierejestrowej masz obowiązek:

  • prowadzić uproszczoną ewidencję sprzedaży
  • rozliczać przychody z działalności nierejestrowej (po odliczeniu kosztów) w zeznaniu rocznym PIT-36, według skali podatkowej
  • przestrzegać praw konsumentów
  • wystawiać faktury lub rachunki na żądanie kupującego.

Jeśli prowadzisz działalność nierejestrową, jesteś „przedsiębiorcą" w świetle prawa cywilnego. Oznacza to, że w relacjach z konsumentami jesteś traktowany jako przedsiębiorca i masz z tego tytułu obowiązki związane z reklamacją, zwrotem, czy naprawą. Dotyczy to również prawa konsumenta do odstąpienia w terminie 14 dni od umowy zawartej na odległość.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Client:107384733 osoba prywatna może ci pozwolić na zwrot ale nie musi, ma prawo wyłączyć zwroty w swoich ofertach (powinno to być wyraźnie zaznaczone)

oznacz moderatorów

Client:107384733
#7 Wielbiciel#

Na allegro lokalnie jest widoczny komunikat, że kupując od osoby prywatnej nie ma gwarancji na zwrot. Czy taki komunikat nie wystarcza i musimy to jeszcze podkreslić w aukcji?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:107384733 jeśli jesteś prywatnym sprzedającym to taka informacja wystarczy i nie trzeba dodatkowo pisać o tym w opisie oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów