anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność nierejestrowana faktura

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

Prowadzę działalność ewidencjonowana nierejestrowaną, mam zaznaczone w ofertach iż nie  wystawiam faktur VAT j wgl faktur. Pomimo faktu, klient po tygodniu od zakupu prosi o fakturę (nie wspomniał o tym przy zakupie.)

 

Co w tej sytuacji?

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102085108 Sam zakup na Allegro i zapłata za towar jest już dowodem zakupu dla klienta. Jeżeli jednak chce fakturę mimo to, wypisz mu dokument sprzedaży i wyślij. Wpisz tam datę, swoje dane, jego dane, nazwę towaru, cenę, potwierdź otrzymaną zapłatę i to wystarczy.

oznacz moderatorów

Client:102085108
#7 Wielbiciel#

 Tylko czy prawnie moge zrobić to nawet po tygodniu od zakupu dla klienta który wcześniej jej nie chciał  ( czy ograniczenie prawne, mówiące ze klient nie może prosić o fakturę dlugo po zakupie -dotyczy tylko tych VAT?)

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:102085108 skonsultowałam Twoje zapytanie dla pewności z działem prawnym. Otrzymałam odpowiedź, że sprzedający prowadzący działalność nierejestrowaną ma obowiązek wystawienia faktury na żądanie klienta (nawet tydzień po zakupie). Na jej wystawienie ma 7 dni od zgłoszenia takiego żądania. Oczywiście nie będzie to FV jeśli sprzedający nie jest płatnikiem VAT. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów