anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktury VAT a wcześniejsze aukcje i zamówienia z innymi ustawieniami

promotura
#8 Zapaleniec#

Witam, miałem wystawione kilka aukcji z okresu zanim przeszedłem na konto firmowe i zanim zostałem przymusowo VATowcem (sprzedaż elektroniki). Miałem więc aukcje, gdzie zaznaczone było że nie wysyłam faktury, jak i że wysyłam fakturę, ale bez VAT. Mam tutaj kilka pytań:

1) Jako że teraz muszę już wysyłać do klientów faktury VAT, w jaki sposób najlepiej to robić? W zamówieniach do tych wcześniejszych aukcji widzę ikonkę "dodaj dowód zakupu" (a nie "dodaj fakturę VAT") - czy powinienem użyć tej opcji? Jeśli ta opcja działa, wolałbym tak niż nowego maila osobno do każdego klienta pisać, stąd pytanie 🙂

2) Czy jak użyję opcji "dowód zakupu" z poziomu zamówień, to klient dostanie informację o wystawieniu faktury i będzie ją mieć dostępną do pobrania?

3) Czy po zmianie w aukcjach na fakturę z VAT, będzie mi się przy zamówieniach nadal pojawiać opcja "dodaj dowód zakupu", czy będzie to już opcja "dodaj fakturę VAT"? Pytam bo w innych odpowiedziach tutaj na forum też widziałem, że niektórzy pokazywali taki guzik, ale nie wiem na ile to aktualne 🙂

 

Dziękuję!

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Faktura jest dowodem zakupu. Nie ma przeciwwskazań żebyś ją dodał w to miejsce.

 

"Czy po zmianie w aukcjach na fakturę z VAT, będzie mi się przy zamówieniach nadal pojawiać opcja "dodaj dowód zakupu", czy będzie to już opcja "dodaj fakturę VAT"? "

Będzie przycisk "dodaj fakturę" o ile klient zaznaczy, że taką chce. Jeśli nie to dalej będzie "dodaj dowód zakupu"

oznacz moderatorów