anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile mam czasu na wysłanie produktu na allegro lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Rybakowski_15
#8 Zapaleniec#

Nie wiem ile mam czasu na nadanie i wysłanie paczki z produktem dla klienta na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
br.
#21 Demiurg#

Zacytuję zapis regulaminu:

5.1. Transakcje zawarte poprzez nawiązanie kontaktu przez strony w związku z Ogłoszeniem są realizowane według swobodnego uznania stron Transakcji. W celu uniknięcia wątpliwości wskazuje się, że strony mogą ustalić warunki Transakcji w sposób dowolny, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. Sprzedający powinien wskazać termin dostawy, jeżeli przekracza on 7 dni od momentu zawarcia Transakcji.

 

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

A więc uzgodnij to z kupującym

oznacz moderatorów
Rybakowski_15
#8 Zapaleniec#

To oznacza, że towar mam wysłać w ciągu 7 dni, tak?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

To znaczy że  do 7 dni wysyłasz w/g swego widzimisię, ale jeśli  planujesz wysłać później to powinieneś  uzgodnić - zapytać  się o  zgodę  kupującego

oznacz moderatorów
sikorka96
#7 Wielbiciel#

Jakie zapytać o zgodę???  Czytać ze zrozumieniem!!!

" Sprzedający powinien wskazać termin dostawy, jeżeli przekracza on 7 dni od momentu zawarcia Transakcji."

Jeśli nie wyślesz w terminie 7 dni od daty płatności - musisz poinformować kiedy zrealizujesz wysyłkę. Więc teoretycznie - możesz wysłać np. po miesiącu. Dlatego przed zakupem na allegro lokalnie - warto poświecić 10-20 sekund i zadzwonić do sprzedającego - czy akurat nie wyjechał na 2 tygodniowe wakacje... Długi termin dostawy o którym nie ma mowy w ogłoszeniu
nie może być powodem rezygnacji z zakupu - także myśleć - przed wciśnięciem 'KUP TERAZ" szczególnie jeśli zakup pilny!

oznacz moderatorów
amertlook
#2 Obserwator#

Czemu często jest tak że klienta traktuje się z góry? "Czytać ze zrozumieniem" 

Masz rację że o pewne sprawy warto pytać ale wysyłka powinna być robiona jak najszybciej i to sprzedawca powinien informować o tym że sprzedaj przedmiot którego nie może wysłać w rozsądnym terminie.

Pieniądze otrzymał może nimi płacić - uważam że wysyłka nawet po upływie 7 dni to przesada ale niech będzie. 

To ja zaproponuje opisywać dokładnie przedmioty jak krowie na rowie szanujmy czas innych. 

Wyjaśnij mi czemu klient ma poświęcać czas na to że sprzedający nie do pełnił swojego obowiązku dokładnego opisu.

To chyba logiczne że jak coś kupujesz to  jest równoznaczne że chcesz towar w miarę szybko.

Ale widać że dla niektórych to i za rok mogło być wysłane i nie widzą problemu. Ciekawe jak by kupowali i ktoś by im taki numer zrobił. 

oznacz moderatorów
Client:86788135
#9 Pomysłodawca#

Czas na wysyłkę  liczony jest od dnia zakończenia aukcji, Czy od dnia wpłaty przez kupującego?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:86788135 Jest to 7 dni od zawarcia transakcji, a zawarcie transakcji to moment, w którym kupujący opłaci zamówienie (i płatność ma status "zakończona"). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:86788135
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję.

oznacz moderatorów