anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak aktywować konto allegro z zagranicznego banku?

MichalMrozu
#7 Wielbiciel#

Jak aktywować konto allegro z zagranicznego banku?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@MichalMrozu 

Aktywację konta przeprowadzisz na 3 sposoby
  • Szybka wpłata online - wybierz bank z listy dostępnych banków, wpłać kwotę 1,01 zł na nasz rachunek. Aktywujemy Twoje konto w ciągu 3 dni roboczych a przelaną kwotę w całości zwrócimy na Twój rachunek bankowy.
  • Przelew elektroniczny - jeśli Twojego banku nie ma na liście banków, wybierz opcję Przelew z innego banku. Skopiuj podane dane i zaloguj się na stronie Twojego banku. Wpłać 1,01 zł na wskazany przez nas numer rachunku. Przelaną kwotę zwrócimy Ci w całości.
  • Aktywacja podczas zapłaty za przedmiot - po rejestracji konta zrób zakupy na Allegro i zapłać za nie szybkim przelewem przez Allegro Finanse. Jeżeli płatność obsłuży PayU, Twoje konto zostanie automatycznie aktywowane.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/rejestracja-i-aktywacja/czym-jest-pelna-aktywacja-konta-i-ja...

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rejestracja-i-aktywacja/jak-aktywowac-konto-gdy-nie-mam-r...

Dane osobowe konta Allegro muszą być zgodne z danymi osobowymi konta w banku.

oznacz moderatorów

TraceLegacy
#7 Wielbiciel#

Facet pyta o aktywacje z zagranicznego konta a dostaje odpowiedź jak to zrobić z Polskiego...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@TraceLegacy To było ponad pół roku temu. Pewnie dawno nieaktualne. Patrz na daty wpisów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale zapis prawdziwy.🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TraceLegacy Ale powinno się udać jak masz takie podane jak zakładałaś konto. Trzeba wybrać podczas aktywacji, przelew z innego banku i...powinno pójść.

oznacz moderatorów

TraceLegacy
#7 Wielbiciel#

 A no własnie się nie da. Support tez rozkrada ręce.  U mnie jest nawet ciekawiej bo wyrzuca błąd ze numer rachunku nie jest w formacie iban mimo ze jest .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TraceLegacy, przy aktywacji konta do wypłat, możesz wskazać sposób wypłaty "do banku za granicą".

Zrzut ekranu 2022-03-15 o 08.45.26.png

Powinieneś mieć również możliwość wypłacania środków do banku za granicą, jeśli dwuliterowy kod kraju, w którym masz rachunek bankowy, jest dostępny w formularzu aktywacji konta do wypłat.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TraceLegacy
#7 Wielbiciel#

Nie mogę bo to nie działa . Dwuliterowy kod kraju, w którym mam rachunek bankowy, jest dostępny w formularzu aktywacji konta do wypłat i po wybraniu go oraz podaniu numeru konta wyrzuca błąd, że numer jest niezgodny z iban.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TraceLegacy, czy mogę Cię prosić o zrzut ekranu, na którym widać wpisane przez Ciebie dane oraz ten komunikat?  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TraceLegacy
#7 Wielbiciel#

Nie wydaje mi się aby screen z moimi danymi jak imię nazwisko, adres i numer konta na grupie publicznej był dobrym pomysłem, inna sprawa, że allegro od 4 kwietnia blokuje możliwość wysyłek zagranicznych dla kont nie-firmowych więc nie ma to już żadnego sensu. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TraceLegacy, możesz wysłać takie zdjęcie na spolecznosc@allegro.pl 🙂 Poproszę o konsultację Twojej sprawy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

seba125p
#1 Nowicjusz#

Witam,

    Mam podobny problem z przelewem na konto w zagranicznym banku. Liczba ciągu  cyfr kodu IBAN dla mojego kraju to 22. Pomimo poprawnego wpisania kodu jest ob w dalszym ciągu nierozpoznawalny. Czy Allegro musi używać tak skomplikowanych procedur do obsługi kont i przelewów ? 

oznacz moderatorów