anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dokonać sprzedającemu opłaty za towar, który zwrócił po zakupie.

cezzar
#8 Zapaleniec#

Mam taki problem. Sprzedałem towar ale kupujący go zwrócił. Ja teraz chcę mu zwrócić pieniądze za ten towar za pomocą allegro, ale nie mogę tego zrobić, bo na allegro finanse nie mam środków.  Przelałem je wcześniej na swoje konto w banku. W jaki sposób przelać pieniądze do allegro finanse, aby mógł być dokonany zwrot kwoty? 

Mogę też poprosić kupującego o numer konta w banku i przelać mu pieniądze z mojego banku, ale wtedy chyba allegro nie zwróci mi pobranej prowizji, bo będzie twierdzić, że nie oddałem mu  za towar.

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Knowhere
#21 Demiurg#

@cezzar Jeśli kupujący poda Ci nr konta do zwrotu, to będziesz go mieć w korespondencji w tzw. centrum wiadomości. Wtedy, gdyby allegro robiło Ci problemy, to przesyłasz im pdf-a ze swojego banku z potwierdzeniem przelewu na wskazany przez kupującego rachunek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cezzar
#8 Zapaleniec#

No ale w jaki sposób ma mi podać nr konta, aby był widoczny w korespondencji? Nie mam możliwości skontaktować się z kupującym inaczej jak do niego zadzwonić lub wysłać sms, bo znam numer telefonu, lub wysłać mu pocztą na dziwny adres zakończony allegromail.pl

oznacz moderatorów

cezzar
#8 Zapaleniec#

Ok, już znalazłem, że w centrum wiadomości można wysłać wiadomość. Spróbuję więc tak, może się uda. Dzięki za wskazówkę.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cezzar Możesz też wysłać mejla (na ten "dziwny adres zakończony allegromail.pl"😁) w odpowiedzi na np. wybranie sposobu zapłaty i dostawy w ofercie. Generalnie cała korespondencja mejlowa pojawia się również w centrum wiadomości, ale ta wysyłana przez centrum wiadomości nie pojawia się w skrzynkach w formie mejli.

 

PS Odnośnie dziwnych adresów mejlowych:

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zapowiadamy-zmiany-w-korespondencji-e-mail-prowadzonej-w-ramach...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cezzar
#8 Zapaleniec#

@Knowhere Strasznie to chyba zamotali na allegro ostatnio. Dawno nie robiłem żadnego zwrotu kwoty, ale chyba kiedyś takich jaj nie było. Czy oni (allegro) chcą, aby trzymać kasę na ich koncie w allegro finanse???

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

dodam, że to całe centrum wiadomości przechodzi przez allegro wiec uwazaj co piszesz.Nie wiadomo ile osób ma do tego dostęp

Pewne wiadomości są blokowane wiec trzeba odpowiednio formułować zapytanie

oznacz moderatorów