anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak liczyć sprzedaż z końca miesiąca na kasie fiskalnej (raport miesięczny)?

gauge914
#7 Wielbiciel#

Witam, to mój pierwszy miesiąc z kasą fiskalną i potrzebuje porady. Nabijam sprzedaż na kasie fiskalnej zawsze przy wysyłce, czyli następnego dnia rano, rano wykonuje też raporty dobowe, przed nabiciem pierwszego zakupu. Moje pytanie dotyczy raportu miesięcznego, powinnam go wykonać na koniec miesiąca, ale co w przypadku, gdy mam sprzedaże przez weekend i będę je dzisiaj wysyłać, czy powinnam zrobić raport dobowy normalnie, nabić paragony z soboty i niedzieli, zrobić raport miesięczny i dopiero nabijać sprzedaż z dzisiaj po 24:00? Czy namieszam? Z góry dziękuje za pomoc 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Ziolko39
#21 Demiurg#

@gauge914 Raport miesięczny robisz zawsze ostatniego dnia miesiąca lub 1-ego dnia m-ca następnego, ale przed rozpoczęciem sprzedaży, Czyli w Twoim wypadku powinnaś nabić paragony z sb 30/07 i nd 31/07 >zrobić raport miesięczny za lipiec > i dopiero zacząć sprzedaż w sierpniu. I tak samo w następnych m-cach.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@gauge914 Sorry > wprowadziłem Cię częściowo w błąd > raport miesięczny możesz zrobić najwcześniej 1-ego dnia m-ca następującego po sprzedaży > wcześniej się nie da > można zrobić 2, 3 > ale zawsze przed rozpoczęciem sprzedaży.

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Raport miesięczny wykonujesz 1 dnia miesiąca. Czyli tj. 1 sierpnia za lipiec, 1 września za sierpień. Ale przed wykonaniem jakiejkolwiek sprzedaży. Tego dnia.

Sprzedaż z weekendu nabijasz w poniedziałek nikt nie każe ci pracować w weekendy, ogólnie najlepiej jak paragon nabijasz wtedy co wysyłasz paczki (kurier jej odbiera i wyjeżdżają z firmy).

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@lwowl Zgodnie z przepisami parago musi być wystawiony w dniu sprzedaży, a nie dzień czy dwa po > nie musisz pracować w weekendy > ale jak już sprzedajesz to masz obowiązek wystawić paragon w danym dniu. A jak wypadnie tak jak teraz 30-sobota, 31 niedziela > to w poniedziałek już jest nowy miesiąc > jak chcesz wbić sprzedaż z lipca > z datą sierpniową ?

Wg. Twojej zasady to mały sklepik pracujący w niedzielę powinien kazać klientom zgłosić się po paragon w poniedziałek ?

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 mały sklepik prowadzi sprzedaż wysyłkową w niedzielę? Nie - klient odbiera towar dostaje paragon, no jedynie że na zeszyt i nie płaci 😎

"W sprzedaży przez internet termin wystawienia dokumentu sprzedaży jest zależny od zaksięgowania wpłaty nabywcy na koncie sprzedającego. Jeżeli nastąpiła ona przed wysyłką towaru, to jako datę wystawienia dokumentu  należy przyjąć dzień wpłynięcia sumy na konto sprzedawcy."


Z allegro kasa nie wpływa na konto sprzedawcy tylko do wirtualnego portfela, dopiero (jeśli oczywiście sprzedawca kliknie) w następnym dniu roboczym, i tu jest właśnie cały szkopuł tego prawa podatkowego, mimo daty granicznej jakim jest koniec miesiąca (wypadający w weekend/święta).

VAT prędzej czy później i tak trafi do US.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@lwowl A co jeżeli sprzedawca ma ustawione wypłaty raz na tydzień, a wysyła paczki codziennie ? Paragon powinien być włożony do paczki, ew. wysłany mailem w dniu wysyłki. US nie interesuje kiedy sprzedawca otrzyma pieniądze z Allegro. Obowiązek podatkowy powstaje w dniu sprzedaży, a nie w dniu otrzymania pieniędzy.

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 Tylko jeśli wykonasz raport dobowy w piątek po zamknięciu sklepu. I wracasz w poniedziałek i odpalasz kasę to już masz sierpień. Nie masz jak tego "nabić" na lipiec - podróż w czasie? To w sylwestra (przypadającego w niedzielę) to już w ogóle abstrakcja (1 stycznia ustawowo wolny od pracy) 😎

Raz na tydzień to już krezusi mają 🙄


Pewnie rację masz Ty ale ja przed US też się obronię😀 A przesyłki pobraniowe? 🤣

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@lwowl A masz kasę ? Jezeli tak to powinieneś wiedzięć ze 30 czy 31 kasa nie pozwoli zrobić raportu mieśięcznego. Będziesz mógł go zrobić dopiero 1. Dobrze wiem co mówię bo miałem kasę przez ponad 20 lat

Co do przesyłek pobraniowych to paragon wystawiasz w dniu wysyłki, a księgujesz w dniu otrzymania wpłaty > to tak samo jak w przypadku płatności faktur z odroczoną płatnością. A jak klient się rozmyśli i nie zapłaci to robisz protokół i księgujesz ten sam paragon tylko z minusem . Tak samo jak wypadku pomyłki > np. nabicia 100 zł zamiast 10 zł. 

oznacz moderatorów