anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak szybko muszę zwrócić pieniądze za nieodebrania przesyłkę?

Edyta3440
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedałam przedmiot za 400 zł został wysłany jednak kupujący nie odebrał paczki i wogóle nie można się z nim skontaktować .Nie odpowiada na SMS ani nie odbiera telefonu ale jest aktywny na **piiip** widziałam że jest jednak nawet tam pisałam i cisza....przedmiot pewnie wróci do mnie ale pytanie jak szybko muszę przesłać mu spowrotem pieniądze a poniosłam koszty przesyłki i prowizji na Allegro.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący powinien odstąpić od zakupu. Może to zrobić w wieloraki sposób mailem itd. a teraz czekaj na reakcję jego. A jaki to był zakup?

oznacz moderatorów

Edyta3440
#7 Wielbiciel#

Licznik rowerowy używany przelał 430zl do czasu wysłania był kontakt bez problemu a teraz cisza dzisiaj był ostatni termin odebrania paczki z paczkomatu i cisza .A widziałam że kupujący jest aktywny na **piiip** tam też pisałam to nie odpowiada 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Edyta3440 A dlaczego masz cokolwiek zwracać? Nie odstąpił od umowy - jak rozumiem sprzedałaś jako osoba prywatna - to nawet by nie mógł. Więc towar należy do niego. Jak otrzymasz towar. Napisz mu email że czekasz na ponowną wpłatę na wysyłkę. Tyle.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Edyta3440 
Masz do 14 dni na zwrot środków konsumentowi od momentu złożenia przez Niego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy (możesz potrącić koszt powrotu nieodebranej przesyłki - o ile poniosłaś).
Do czasu odstąpienia od Umowy przez Kupującego - towar jest jego własnością, a sprzedawca ma obowiązek "zaopiekować się" nim w należyty sposób. Zgodnie z przepisami, może to jednak uczynić poprzez "oddanie nieodebranej rzeczy na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Edyta3440 Ale jak to 17-go to ostatni termin? Przecież to niedziela i w dodatku święta. Paczka będzie w paczkomacie do jutra (wtorek), o ile już jej nie odebrał 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Edyta3440 Jeżeli nie odzywa się to czekaj, jeżeli się odezwie i będzie chciał powtórnej wysyłki to dolicz mu, jeżeli odstąpi od umowy zakupu to zwróć mu środki ale odlicz koszty odsyłki.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak szybko jak kupujący odstąpi od umowy zakupu, jak jesteś sprzedającym prywatnym to nie ma zwrotu więc czekaj i napisz mu że towar należy do niego i czy go stać na twoje magazynowanie jego.😊

oznacz moderatorów