anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak uwzględnić koszty dostawy na paragonie/fakturze

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

Witam,

od około tygodnia mam problem z wystawianiem paragonów, na których widnieje pozycja "dostawa". Na samym początku ustawiłem 23 % vat na ta usługę, ale w końcu drukarka zaczęła blokować ta dostawę, ponieważ nie zgadzały się stawki vat, tzn. sprzedaje towary na różnej stawce vat i koszt dostawy ujęty na paragonie powinien posiadać taką samą stawkę vat, jak sprzedawany towar. O ile w paczce znajduje się towar o jednej stawce vat to nie ma problemu, ale zaczyna się on kiedy w paczce są towary o różnych stawkach vat. Księgowy doradził mi że najlepiej nie uwzględniać na paragonach usługi dostawy, a wliczać ją w wartość towaru. 

Przesłał mi też link do artykułu na ten temat : https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/rozliczenia-vat/303823,3,VAT-od-wysylki-zamowionego-przez-in...

Mam nie małe zamieszanie z tym. Jak Wy sobie radzicie z tym problemem? 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

Jak masz mieszane to nabijasz 23 % tyle też masz FV od przewoźnika kupioną, więc nic nie tracisz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

Drukarka nie drukuje paragonu, anuluje transakcję i blokuje ten towar "dostawa", muszę co chwilę dzwonić do informatyka żeby naprawiał i co chwilę kasuje pieniążki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie wiem jak może CI blokować 😞

Ja mam dwie stawki u siebie w sklepie 5 % i 23 %

Więc dałem se dwie przesyłki w PLU 🙂

Wysyłka 5%

Dostawa 23% 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

A co jeśli, jedną paczką wysyłasz produkt 5% i 23%?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

to tak jak napisałem wcześniej daję 23 %

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

To nie mam pojęcia dlaczego u mnie tak to działa. mógłbym oczywiście doliczać koszt dostawy do produktu, ale problem pojawi się w momencie zwrotu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Dlatego mam zawsze oddzielną pozycję 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

A jakiej używa Pan drukarki i programu fiskalnego?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepgojapl mam kasę posnetu nie mam programu fiskalnego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jaki będzie problem w momencie zwrotu? 

oznacz moderatorów

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

Ktoś kupi kilka rzeczy, a zwróci tylko jedną, to wtedy muszę mu zwrócić rzeczywisty koszt produktu + doliczony koszt dostawy. W przypadku kiedy dostawa jest jako osobna pozycja, nie ma takiego problemu. 

oznacz moderatorów

sklepgojapl
#8 Zapaleniec#

Dobrze, poradziłem się kilku biur podatkowych i wszyscy zgodnie twierdzili że dostawa na 23% jest jak najbardziej zgodna z prawem. Dodatkowo udało się jak na razie rozwiązać problem z dostawą na paragonach i wszystko na razie przechodzi.

oznacz moderatorów