anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyliczyć przychód w działalności nierejestrowanej

MAMY ROZWIĄZANIE!
BeethovenAndBach
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

Zaczynam sprzedaż na Allegro i chciałbym zapłacić od tego podatek w rozliczeniu rocznym PIT 

W jaki sposób mam wyliczyć przychód? 

Czy muszę posiadać potwierdzenia zakupu towaru, który sprzedaję, aby potem móc odjąć tę kwotę jako koszt?

Chce uczciwie zapłacić wszystkie podatki, ale na prawdę nie mogę znaleźć konkretnych informacji w tym temacie.

Bardzo proszę Was o pomoc. 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#

krótko - przychód  minus potwierdzone koszty = dochód do opodatkowania .

oznacz moderatorów
BeethovenAndBach
#8 Zapaleniec#

I po prostu mam to wpisać potem w rozliczeniu PIT? Czy będę musiał gdzieś załączać potwierdzenia kosztów? Czy po prostu muszę je posiadać w razie kontroli?

oznacz moderatorów
BeethovenAndBach
#8 Zapaleniec#

Nie planuje przekraczać dozwolonej kwoty w działalności nierejestrowanej, nawet gdybym nie odjął kosztów. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BeethovenAndBach kontrola może być i to z 5 lat wstecz, jak się nie znasz idzie się do biura rachunkowego 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
BeethovenAndBach
#8 Zapaleniec#

😳

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BeethovenAndBach musisz co miesiąc prowadzić ewidencję co byś wiedział kiedy przekroczysz próg 3000 zł przychodu a przy okazji masz wyliczony dochód do opodatkowania  🙂

https://allegro.pl/kategoria/papier-druki-64556?string=ewidencja%20sprzedaży

________
Κώστας
oznacz moderatorów
BeethovenAndBach
#8 Zapaleniec#

Czyli taka książeczka + plus archiwizacja potwierdzenia kosztów i jestem czysty? 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BeethovenAndBach możesz se w exelu zrobić tabelką nie musi być to książeczka, ale musisz takie rozliczeni prowadzić + dokumenty na koszty ( zakup towarów, koszty wysyłek, koszty prowizji ) które odliczasz od przychodu i z tego co zostanie ( dochód ) płacisz PIT na koniec roku, łączysz wtedy wszystkie dochody, a jak nie przekroczysz 30 000 zł dochodu to nic nie płacisz ale Pita trzeba złożyć 😄

Pamiętaj że przychód to wszystko co wpłynęło na konto łącznie z kasa za wysyłki itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@BeethovenAndBach Do limitów obliczasz przychód należnyczyli również nieopłacone zamówienia. Zbierasz faktury kosztowe (faktury imienne). 

Jeśli sprzedajesz towary z obowiązkowym VAT - to masz mieć kasę fiskalną oraz być czynnym płatnikiem VAT.

A szczegóły masz tutaj:

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115

 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Są towary, których sprzedaż podlega obowiązkowej fiskalizacji na kasie fiskalnej. Są towary, których sprzedaż podlegają obowiązkowej rejestracji do VAT.

Jedno jest niezależne od drugiego, choć często idzie w parze.

oznacz moderatorów