anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaka kwota na paragonie/fakturze

MAMY ROZWIĄZANIE!
OliwierBara
#7 Wielbiciel#

Jeżeli do każdego zakupu będę dodawał paragon/fakturę

to jaką kwotę wpisywać ?

Przykładowo, jeśli sprzedaje jeden brelok za 15zł. Cena wysyłki do 10,49zł a prowizja to 4,52zł

Klient zapłacił łącznie 25,49zł, Ja za to zamówienie od allegro dostanę 20,97zł (i tyle będę mógł póżniej wypłacić)

Problem pojawia się w momencie gdy wystawię paragon na 25,49zł i od tego będe musiał zapłacić podatek dochodowy i VAT a na konto wpłynie 20,97zł

Dodam, ze dopiero zaczynam i zostałem zmuszony do założenia działalności, ponieważ lokalni klienci wymagali faktury VAT 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
OliwierBara
#7 Wielbiciel#

Doczytałem, że dostanę fakturę kosztową od allegro właśnie za prowizję itd. Proszę bardziej doświadczonych o potwierdzenie czy tak jest. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@OliwierBara  tak jest

Ty sprzedając wpisujesz pełną kwote ile zapłacił klient. Razem z kosztami allegro wysyłki itd.

Na koniec miesiąca ( w zasadzie w pierwszych dniach kolejnego kolejnego)  za swoje usługi allegro jak każda firma wystawia FV którą możesz zaksiegować jako koszt

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

@OliwierBara 

Na paragonie lub fakturze ma być kwota jaką kupujący zapłacił, czyli w twoim przypadku będzie to: brelok - 15 zł, koszt przesyłki - 10,49 zł.

A co do wystawiana FV, to do tego nie trzeba zakładać firmy. Wystarczy NIP i rejestracja do VAT.

oznacz moderatorów