anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem osobą fizyczną - czy muszę wystawiać rachunek, paragon za sprzedany towar?

bastek987
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy muszę wystawiać rachunek, paragon za sprzedany towar? Dodam że jestem osobą prywatną, fizyczną. Nie posiadam działalności gospodarczej ani też sklepu.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie musisz.

oznacz moderatorów

bastek987
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, ale czy oby na pewno? Gościu kupił u mnie towar, na aukcji pisałem że nie wystawiam faktur. Teraz prosi mnie o jakikolwiek dokument sprzedaży. Nie wiem co mam z tym zrobić. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bastek987 niech sobie wydrukuje wszystko z Allegro + dowód wpłaty i to stanowi umowę kupna-sprzedaży, jest również dowodem zakupu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bastek987  Wystawiasz około setki nowych przedmiotów, więc co się dziwisz? To już jest zorganizowana działalność zarobkowa i coś powinieneś z tym zrobić 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

bastek987
#7 Wielbiciel#

Mam tylko trzy aukcje z nowymi rekawicami roboczym które dostałem kiedyś. Mam kupić kasę fiskalną żeby je sprzedać na allegro, bo jakiś gościu się domaga faktury lub paragonu??? Sprzedaję połowę taniej, do tego dodaję gratisy i jeszcze się znajdzie ktoś co zamiast się cieszyć z udanego zakupu wymaga dokumentu sprzedaży.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bastek987  Jeśli ktoś dokonał zakupu na firmę to radości z udanego zakupu nie zaksięguje tylko potrzebny mi jakiś kwit. Tak to niestety działa.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bastek987 wszystko napisałem Ci powyżej. Nic nie musisz robić.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg to kupuj od firmy, wtedy wszystko dostaniesz.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  I tak właśnie robię. Jak już doradzasz koledze, że może radośnie sobie sprzedawać setki nowych przedmiotów i nic więcej nie musi tylko liczyć kasę to dodaj,  że jeśli US wypatrzy, że jego kontrahent wrzucił towar w koszty na podstawie przelewu to konsekwencje mogą być przykre.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg odpowiadam na zadane przez niego pytanie.

Pytanie brzmi: "Witam. Czy muszę wystawiać rachunek, paragon za sprzedany towar? Dodam że jestem osobą prywatną, fizyczną. Nie posiadam działalności gospodarczej ani też sklepu".

Nie pytał czy jego sprzedaż można zakwalifikować jako działalność gospodarczą, czy nie ? Samo wystawienie większej ilości aukcji, czy przedmiotów nie jest działalnością gospodarczą, muszą być jeszcze spełnione dodatkowe warunki, takie jak np. proces zorganizowany, ciągłość procesu, zródło dochodu itp. , ale jako przedsiębiorca zapewne o tym wiesz.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bastek987 Tu widzę że obie "panie" które się tak wzajemnie "wspierają" także teraz promują "donos". A odpowiedź brzmi, że nie musi wystawiać paragonu ani faktury.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

lew nie ryczy 😄

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

lekker banany

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ACCURON  Dla pań ????

oznacz moderatorów