anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już 9 lutego rusza Allegro Biznes – tu kupują i sprzedają przedsiębiorcy!

mrpartner
#12 Orędownik#

Witam 

Prawdziwy portal Allegro powstał bardzo dawno dla zwykłych ludzi i przez zwykłych ludzi, potem powoli wkroczyły firmy.

Tych zwykłych ludzi wyrzuciliście całkiem niedawno na alegro lokalnie ... To było nawet nie wiem jak to nazwać, nie poszanowaniem założycieli, w spółtworców całej społeczności allegro... [edycja] 

Dobra zostali tylko sami przedsiębiorcy i firmy na allegro ... i teraz moje pytanie ? 

Po grzyba jest allegro biznes ? co zrobicie z nami którzy nie dołączą ?  [edycja] 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@mrpartner nie nakręcaj się allegro biznes jest dla sprzedaży hurtowej i nie ma wpływu na to co jest teraz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

tak kosta11 powiedz to tym co są na lokalnie 🙂 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mrpartner ale co ma allegro lokalnie do allegro biznes ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

 A ja z innej beczki bo może nie doczytałem. Czy ktos wie coś o prowizjach i opłatach na allegro biznes???? Bo jelsi opłaty bedą takie same jak na zwykłym allegro to pomysł bez szans. Już teraz przy sprzedazy na allegro po odliczeniu kosztów allegro(prowizja/smart/prowizja od wysyłki/wyróżnienia itp) marza zostaje mniejsza niż hurtowa. Wiec jak tu zrobić oferte hurtową dla firmy z niższą ceną??????

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

Odpowiedź z 24 września 2020 

Dzień dobry,
 
dziękuję za wiadomość i przepraszam za długi czas oczekiwania na odpowiedź. 
 
Opcja cenników hurtowych jest dodatkową opcją. Nie przewidujemy z tego tytułu dodatkowych rabatów na prowizje. 
To, czy skorzysta Pan z tej opcji jest Pana dobrowolną decyzją.
 
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu. 
 
Pozdrawiam
// ***** *******
Zespół Allegro
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

mrpartner dziekuje. To ktos kto bedzie szukał ofert hurtowych na allegro biznes to albo początkujący albo desperat. Przy tych kosztachj NIE DA SIE ZROBIĆ MARŻY HURTOWEJ. 

Prowadze hurtownie od 2004r lecz z tego kanału psprzedaży przy takich prowizjach nie skorzystam bo szkoda czasu

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

i pieniędzy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ ale możesz skorzystać z promocji 🙂

https://allegro.pl/zobacz/sprzedaz-dla-firm

Przygotuj się na start Allegro Biznes. Wprowadź zmiany w swojej ofercie i zadbaj o to, żeby była atrakcyjna dla klientów firmowych. Możesz zyskać podwójnie - zwiększyć sprzedaż i obniżyć koszty dzięki wyjątkowej promocji. Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy: 

  • 25%  zniżki na prowizję od sprzedaży w formie miesięcznych rabatów transakcyjnych dla wszystkich transakcji B2B*
  • 25% zniżki na prowizje od oferty wyróżnionej w formie miesięcznych rabatów transakcyjnych, dla wszystkich transakcji B2B*
  • 100% rabatu na prowizję należną PragmaGO S.A. z tytułu sprzedaży z Odroczoną płatnością dla Firm (po pozytywnym przejściu weryfikacji)
  • 200 darmowych opcji 10 dniowych wyróżnień na liście ofert. 
________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

kostas11 marża hurtowa w mojej branży to 5-20% w zalezności od asortymentu. Wyżej sie nie da. Wiec nawet te 25% rabatu przy tych kosztach niewiele zmienia.

po 2 25% zniżnki na prowizje skutecznie zniweluje prowizja od wyróżnień

po 3 odkąd kiedyś uruchomiłem "pakiet darmowych wyróżnień" i spóźniłem sie 1 dzień z zakonczeniem co mnie kosztowało około 3 tys PLN przestalem korzystac z darmowych wyróżnien

Cóz jak widzisz dla mnie przy tych prowizjach hurt bez szans

Jelsi miałbym podjąć próbe to cąłkowity koszt obsługi allegro musiałby zjechać do minimum 10% a na to poki co szans nie ma.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ oni chyba liczą na firmy nie czytające regulaminów 🙂 bo to się nie opłaca 😞

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zglaszaj-oferty-do-kampanii-promocyjnej-allegro-biznes-MR0Pb9w9...

Dla ofert zakwalifikowanych do kampanii Allegro Biznes naliczymy dodatkowo prowizję od sprzedaży w Strefie okazji.

Więcej szczegółów akcji Allegro Biznes znajdziesz w Regulaminie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

kostas11 no i własnie dlatego póki co ja serdecznie podziekuje za taki biznes. O ile w detalu jeszcze da sie jakos handlować to dla hurtu przy tych kosztach szans nie widze. A szkoda bo gdyby allegro zrozumiało że hurt to sprzedaż duuuuuuuuuuużo wieksza a przy dużych zamówieniach nawet mniejsz prowizja daje wiecej złotówek na koncie i gdyby prowizje były sprowadzone do realnego poziomu wówczas mogłoby powstać zupełnie ciekawe miejsce dla handlu hurtowego. No nic póki co szkoda.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

_Likos_ - Fakt, to jest chore, ale da się zrobić. Po prostu wystawiasz nowe oferty (nie wiem jeszcze jak to jest, czy to dotyczy wybranych ofert, czy wszystkich , jak wszystkich to trzeba nowe konto założyć) i dźwigasz marżę o 30-50%. I Potem dajesz odpowiedni rabat. Inaczej się nie da...

A o "jeleni" się nie martw - gwarantuję, że reklama All dotrze do jakiejś jej ilości. Chociaż nie przewiduję, żeby to długo trwało - przecież każdy potrafi liczyć i ma oczy.

Dwa lata temu czytałem informacje, że ALL będzie przechodzić w platformę typu B2B. No i to zaczyna się robić. Ale ja nie wróżę temu nic dobrego.

kostas11 - odnośnie promocji - kto to będzie dokładnie czytał i zagłębiał się wszelkie podpunkty? Ja mam już dosyć wszelkich promocji i akcji ALL. Na żadnej nie zarobiłem.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ myślę ,że jest to ukłon w stronę producentów oraz importerów . Utrzymanie hurtowni przedstwicielskich staje się coraz droższe - marża , retro , gazetki . Pisanie o marżach 5% według mnie ma niewielkie pokrycie w realiach . Handluję detalicznie i mój dostwca potrafi przy większych ilościach zejść z ceny nawet to 30% . Owszem nie jest to obniżenie ceny na fakturze , ale dodatkowe produkty za 1grosz , faktura marketingowa , dodatkowy rabat z tzw bagażnika .Podejrzewam ,że będzie to potężny cios w rynek hurtowy .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

mdrogeria ohh te produkty za 1 grosz oraz wieksze rabaty czy gratisy to jest gift od producentów nie od hurtowni. Hurtownia tylko przefakturowuje. Jełsi marze na hurcie byłyby 20-30% to bysmy w tym kraju same hurtownie mieli. To nie do konca tak jest. Natomiast zgodze sie z ty co napisał maxr01 dla producentów i importerów to może być miejsce na bezpośredni kontakt z detalistą. lecz chyba raczej jako reklama marki czy produkty niż realny zysk

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ oby tak było , ale pożywiom i uwidim 😁

oznacz moderatorów