anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN - mam produkt, który nie posiada kodu EAN. Jak wystawić produkt do sprzedaży.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ACTIVE-VITAL
#8 Zapaleniec#

Mam produkt, który nie posiada kodu EAN. Jest to  produkt niszowy, który producent dopiero wprowadza na rynek. Jak mogę wystawić ten produkt na Allegro bez kodu EAN?

Pozdrawiam M

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
LEW433
#21 Demiurg#

Takich chcą wypchnąć na AL.😁

oznacz moderatorów
akwawin
#1 Nowicjusz#

Sprzedaję pokarmy dla ryb, kupuję je w oryginalnych opakowaniach wielkogabarytowych np 5kg, mają one swój kod ean producenta, rozważam na mniejsze opakowania np 50g, 100g, 200g czy 500g. Do tej pory wszystkie te aukcje były podpięte pod jeden produkt w katalogu, ale teraz allegro je odpina, pewnie dlatego że mają inną wagę niż produkt w katalogu? Czy teraz do każdego produktu powinien być osobny kod ean? Czyli pomimo że to jest ten sam produkt ale rozważany w opakowania o różnej wadze mam mieć do każdego osobny kod i utworzony osobny produkt w katalogu? Poniżej kategoria w której wystawiam moje aukcje:

Allegro - Supermarket - Artykuły dla zwierząt - Akwarystyka - Karmienie - Dla ryb - Uzupełnienia

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@akwawin Tak, każda gramatura powinna być podpięta pod osobny produkt z nowym kodem EAN. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
AKLOG
#2 Obserwator#

W jaki sposób? Próbuję właśnie dodać na rzecz WOŚP zestaw naszych miodków i uparcie wymaga ode mnie EAN którego nie mam....

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AKLOG Cześć. Możesz wystawić ofertę w kategorii "Wyjątkowe chwile", w której kod EAN nie jest wymagany. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
AKLOG
#2 Obserwator#

Dziękuję! Tak zrobię

oznacz moderatorów
AKLOG
#2 Obserwator#

kurcze....a gdzie znajdę te wyjątkowe chwile?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AKLOG Już mówię 🙂 Allegro ->  Kultura i rozrywka -> Wyjątkowe chwile  (numer kategorii 301130) 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ACTIVE-VITAL
#8 Zapaleniec#

Witam

Czy to jest żart? Gdybym miał kosmetyk, żywność, rower, to mam to wrzucić do kategorii KULTURA I ROZRYWKA?

oznacz moderatorów
TEKUM
#3 Debiutant#

... ja tam miałem wystawić KAWALERYJSKIE STRZEMIĘ bo Militaria tez zablokowali 🙂

oznacz moderatorów
pzall
#7 Wielbiciel#

Witam,

Maluje obrazy i nie zamierzam nadawać im żadnych kodów. Czy to znaczy że nie mogę wystawiać ich na allegro? Dlaczego niema wyboru dla tych co nie chcą wpisywać kody? Obrazy malowane ręcznie to nie produkty masowe.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@pzall Cześć. Nie we wszystkich kategoriach kod EAN jest obowiązkowy. W jakiej kategorii planujesz wystawiać swoje dzieła? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
pzall
#7 Wielbiciel#

Udało mi się wystawić, choć wcale to nie jest intuicyjne. Po wpisaniu obraz olejny ustawiało mi kategorie "Kolekcje i sztuka, Antyki i Sztuka, Akcesoria plastyczne, Malarstwo, Farby". Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
HasztagSERVICE
#8 Zapaleniec#

Te kody i łączenie z produktem to jest jakaś totalna bzdura. A co w sytuacji gdy wykonuje coś na zamówienie? No zaproszenia ślubne? Gdy utworze produkt i zdobędę pozytywne oceny, to zaraz ktoś będzie mógł się pod ten produkt podszyć. Tak samo z kodem EAN. Na allegro sprzedaje usługi i w chwili obecnej nie mogę edytować żadnej aukcji. Co mam robić, wymyślać kody? Kiedy wkońcu allegro pójdzie po rozum do głowy? 

 

oznacz moderatorów
matiwsc
#7 Wielbiciel#

Witam, a co jeżeli podczas wystawiania produktu w kategorii gdzie rzekomo nie jest wymagany EAN (nie ma gwiazdki i nie jest napisany wytłuszczonym drukiem = nie jest obowiązkowy) po kliknięciu "Wystaw aukcje" i tak wyskakuje komunikat, że kod EAN jest wymagany.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@matiwsc O jaką kategorię chodzi?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
matiwsc
#7 Wielbiciel#

Np. kategoria nr.: 259076 (aczkolwiek jest ich więcej z tym samym problemem, zdecydowanie)

Podsyłam zdjęcie przed wystawieniem aukcji i po próbie. Np. pole: "Stan opakowania" nie jest pogrubione, na tej samej zasadzie co EAN, a nie wyskakuje błąd dotyczący jego.

Błąd allegro.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@matiwsc We wskazanej kategorii jest wymóg łączenia nowych ofert z katalogiem zgodnie z tym komunikatem. Możesz to sprawdzić w pliku załączonym do wskazanego artykułu w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
matiwsc
#7 Wielbiciel#

Ok. A jeżeli nie ma z czym połączyć, to rozumiem że można stworzyć, ale to wtedy przejdzie bez EAN? Bo wydaje mi się, że nie patrząc na przykład z wysłanego przeze mnie zdjęcia. Lub jeżeli są produkty podobne, ale jednak nie moje? Nie chcę wprowadzać klienta w błąd, ponieważ później nasz tytuł aukcji różni się od tego który został wybrany z kategorii przypisanej z allegro.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@matiwsc Nie dodasz nowego produktu bez kodu EAN. Jeśli w katalogu jest już produkt o dokładnie takich samych parametrach jak ten z Twojej oferty, powinieneś je połączyć.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów