anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Korekta faktury przy zwrocie, czy kupujący musi ją podpisać , czy nie?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Wysłałam kupującej korektę faktury przez Allegro, po tym, jak zrobiła zwrot towaru. Wiadomo, że nie podpisze tej korekty, ale czy musi?

Bo słyszałam różne wersje... 🙂

Client59247542_0-1667993273610.png

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Faktura była wypisywana dla osoby fizycznej bez numeru NIP.

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Hej, od jakiegoś czasu (nie określę dokładnej daty bo nie pamiętam) nie ma potrzeby podpisywania odbioru faktur, czy podpisywania/stawiania pieczątek na korektach. Teraz jest podpis elektroniczny. Niektóre sklepy/hurtownie nadal stosują korekty, które trzeba odsyłać podpisane, lecz nie ma takiego obowiązku prawnego.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Faktura korygująca to jeden z bardziej powszechnych dokumentów w obrocie gospodarczym. Pakiet tzw. Slim VAT wprowadził uproszczenia dla podatników zgodnie z którymi, przedsiębiorca chcąc obniżyć podstawę opodatkowania nie będzie musiał od 2021 roku posiadać potwierdzenia otrzymania korekty przez nabywcę. Wystarczy, że będzie dysponował dokumentacją, z której będzie wynikać, że uzgodnił z nabywcą

 

 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-korygujaca-czy-konieczne-jest-potwierdzenie-jej-odbioru-p...

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Dziękuję  za odpowiedzi!

Jeszcze zapytam, czy można wystawić fakturę dla osoby fizycznej bez numeru NIP?

Moja księgowa mówi , że można , ale też różne wersje słyszałam ... 👩‍💼

Client59247542_0-1667994063629.png

 

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Można, ale musisz dysponować dowodem wpłaty.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Chodzi o dowód, że wykonano przelew na PayU albo P24?

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Tak.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@CHECINIAKI od 1.01.21 dla zaksięgowania korekty "in minus" wystarczy dowód wysłania faktury korygującej do Kupującego lub potwierdzenie uzgodnienia z nim takiej korekty (podpinasz do niej np. wydrukowany formularz zwrotu). Nie musisz już uzyskiwać potwierdzenia odbioru faktury korygującej.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Super !

oznacz moderatorów