anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś wystawił moje ogłoszenie ze swojego konta.

RainDropJack
#8 Zapaleniec#

Jak w tytule. Otwieram swoją ofertę i widzę że mogę ją porównać z innymi. Niby nic strasznego ale... 

Jestem jedynym sprzedawcą produktu i do tej pory sprzedałem 7 szt. a inny sprzedawca robi ogłoszenie identyczne jak moje (dosłownie wszystko przekopiowuje z mojego ogłoszenia, używając moich zdjęć i opisów kropka w kropkę) i on tam ma 36 szt. do sprzedania. Po konsultacji z allegro pomoc dowiedziałem się, że można tak robić.😧

Kiedy przechodziłem szkolenie allegro o prawach autorskich nikt tam nie powiedział, że: nie dotyczy allegro i u nas w serwisie możecie rżnąć z innych aukcji ile wlezie.

Ok myślę sobie, że skoro ten kupujący podał cenę dwa razy większą od mojej to i tak nikt u niego nie kupi. Jednak zauważyłem, że moje opinie o produkcie widnieją też na jego ogłoszeniu. Jest to jakiś chiński sprzedawca i myślę sobie, że jak on teraz wyśle komuś jakiś badziew to kupujący wystawi opinię produktu dla tego co on wysłał a będzie ją widać na moim ogłoszeniu.

Znów skontaktowałem się z pomoc allegro i dowiedziałem się, że z tym nic nie można zrobić.

Pytanie: Allegro chce aby produkt był porządny dobrze, opisany itd. a klient zadowolony a tu nic nie może zrobić i Jak sprzedający w takiej sytuacji ma dbać o ocenę produktu ??? Właściwie po co ma to robić skoro sprzedawca z chin może wszystko zniweczyć ???

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Workress
#2 Obserwator#

Tak, miałem ten sam problem, a było jeszcze gorzej, kilku sprzedawców ukradło wszystkie moje informacje, w tym dokładnie ten sam obraz, a nawet logo, a ich oferty były wymienione w moich ofertach, a wszystko to po niższej cenie niż moja. Kradnij ruch dzięki darmowym reklamom dla moich nowicjuszy. Wiele z naszych produktów jest opatentowanych, nie rozumiem, jak wysyłają po otrzymaniu zamówienia, może po prostu używają API do kradzieży wszędzie i nie myślą o tym, co dzieje się po przyjęciu zamówienia, myśląc, że ich sklep ma tysiące dzwonków wszelkiego rodzaju produktów z różnych branż. Ale jaka jest konsekwencja tego, nie mogą wysłać towaru, klienci powiedzą, że wszyscy sprzedawcy Allegro to kłamcy, a my jako zwykli sprzedawcy nie mogę składać zamówień i nic nie mogę z nimi zrobić (narzekałem, ale efekt jest bardzo mały), możemy tylko zrezygnować z tej platformy, myśląc, że zgodnie z tą operacją nigdy nie będziemy w stanie sprzedać produktu.
Oto link do jednego z moich produktów, dzięki któremu możesz zobaczyć, o czym mówię:
https://allegro.pl/oferta/m18x2-5mm-4-calowy-uchwyt-tokarski-do-drewna-100mm-4-szczeki-samocentrujac...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RainDropJack @Workress tak działa najbardziej ułomny produkt allegro o szumnej nazwie ,, katalog produktów ,, Nic nie zrobicie , utworzyliście produkt w katalogu i każdy może się pod niego podpiąć .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Workress   Ja to nawet rozumiem, każda okazja jest dobra żeby  zrobić spam,  żeby pochwalić się  swoją ofertą.  Tylko że to forum nie służy do tego  żeby spamować.

ps.  kup sobie lepszy translator bo niektóre teksty są niezrozumiałe

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Aleś żeś pojechał.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć. W ramach produktyzacji wszyscy sprzedawcy mogą korzystać z danych jakie mamy w Katalogu. Zgodnie z punktem 5.5 Regulaminu: "Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty (publikacja w Allegro) treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Allegro.pl na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści". To oznacza, że inni sprzedający mogą korzystać zarówno ze zdjęć, jak i opisu, który stworzyłeś dla danego produktu. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów