anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto w przypadku uszkodzonej przesyłki składa reklamacje do firmy kurierskiej?

gsyART
#11 Animator#

Witam,

Pierwszy raz zdarzyło mi się aby adresat otrzymał uszkodzony/pęknięty przedmiot(ewidentnie po uderzeniu) więc nie za bardzo wiem jak to wygląda z reklamacjami do firmy kurierskiej, reklamację ja powinienem złożyć jako nadawca czy odbiorca? 

Dodam, że chodzi o InPost, odbiór z paczkomatu

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Składasz jako sprzedający, ty odpowiadasz przed kupującym za uszkodzenia, może złożyć kupujący ale musisz go upoważnić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@gsyART 
Prawo do złożenia reklamacji przysługuje Nadawcy, Adresatowi oraz każdemu kto posiada pełnomocnictwo ww.
Dla przesyłek nadawanych w ramach usług Allegro - Nadawcą jest Allegro. Sprzedawca wysyłający towar Kupującemu z wykorzystaniem przesyłki Allegro do złożenia reklamacji przewoźnikowi potrzebuje pełnomocnictwa Allegro. Sprzedawca może także złożyć reklamację do Allegro (bo to Allegro odpowiada wobec Sprzedawcy i Kupującego za jakość usługi transportowej Allegro). Warto by reklamacja została złożona także przez Sprzedawcę (niezależnie od tego czy Adresat złożył reklamację czy nie) bo to Sprzedający odpowiada wobec Konsumenta za ryzyko przypadkowego uszkodzenia lub utraty przesyłki w transporcie jednym z udostępnionych przez sprzedawcę przewoźników. Bez czyjegokolwiek pełnomocnictwa reklamację takiej przesyłki  u przewoźnika może złożyć Allegro lub Adresat.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@gsyART składaj reklamację jednocześnie do allegro za niewykonanie umowy

i do przewoźnika za zniszczenie towaru

poproś także kupującego by także złożył reklamację do inpostu z twierdzeniem, że kurier zniszczył przesyłkę

 

ty odpowiadasz przed kupującym za zniszczenie towaru w wysyłce - niech ci uszkodzony towar odeśle ty wyślij mu nowy lub zwróć wpłatę

ale w teorii można się np regresu domagać od allegro za złe wykonanie usługi

oznacz moderatorów