anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupują i nie płącą

Sqvirel
#7 Wielbiciel#

Witam

Sprzedaję na Allegro Lokalnie od jakiejś połowy Lutego i co jakiś czas trafia mi się klient który kupuje, ale nie płaci. Zero kontaktu. Wiem że trzeba poczekać 5 dni żeby zakup się anulował ale to jest jawna obstrukcja sprzedaży, bo po co innego kupować jeśli nie ma się zamiaru płacić?

Czy jest jakiś sposób na takich niby-klientów? Czy jeśli taki odmawia kontaktu, czy można "olać" takiego przed upływem 5 dni i ponownie wystawić ten przedmiot?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pinsplash
#21 Demiurg#

@Sqvirel Nie, nie ma. Musisz czekać i wystawiać od nowa. Taki urok Lokalnie. Może powinieneś wystawiać na Allegro a nie na Lokalnie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sqvirel Trzeba odczekać 5 dni, ponieważ tyle kupujący ma na zapłatę zgodnie z regulaminem. Poza tym na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty, po pięciu dniach umowa jest rozwiązywana. Wystawiaj na zwykłym Allegro - tam jest obowiązek zapłaty i takie sytuacje jak na Lokalnie zdarzają się znacznie rzadziej. Klikasz "wystaw przedmiot", potem na dole po prawej klikasz w zaznaczony na zdjęciu link.

AAAA.JPG

 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Sqvirel Takie są zasady sprzedaży na AL. Musisz czekać, może klientowi jednak się odwidzi i zapłaci.😁

oznacz moderatorów

Sqvirel
#7 Wielbiciel#

To znaczy że jak jednak odpowie I mówi że się rozmyślił, to mogę wystawić ten przedmiot ponownie przed upływem pięciu dni?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Sqvirel Jeżeli masz to "na pismie" - telefonicznie, nie ryzykowałbym.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Sqvirel
#7 Wielbiciel#

Odpowiedział pisemnie przez czat.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sqvirel Możesz, ale pierwsza aukcja odnowi Ci się automatycznie po pięciu dniach i będziesz miał wystawione dwa takie same przedmioty. Tuż przed odnowieniem pierwszej aukcji otrzymasz od Allegro maila, w którym odnowienie możesz zablokować.

oznacz moderatorów