anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupująca chce zwrócić używane buty, twierdzi, że są zniszczone, co zrobić?

ROZANIELONY5
#7 Wielbiciel#

Witam.Mam problem z jedną kupującą która otworzyła sporcna allegro.Kupila umnie buty używane i twierdzi że na skórze posiadają otarcia...Co było widoczne na aukcji...Najpierw chciała całkowitego zwrotu butów,na co się nie zgodziłam,to allegro zaproponowało jej żeby odesłała w ramach reklamacji.Dodam,że osoba chora i niezrównoważona również mi ubliżała w dyskusji...Nie dopięła swego to teraz mnie szantażuje że jeśli nie uwzględnie reklamacji butów to nadal będzie działać...Buty 100 zł.Obie jesteśmy osobami prywatnymi.Caly czas chce coś wymusić,zachowuje się jakby kupiła nowe w sklepie...Mam obawy,że coś wymyśli po złości żeby mnie udupic.Osoba zdolna do wszystkiego...Co robić.Nie ulegnie szantażom bo ona tak chce...A zdrugirj strony boje się że jak nie zrobię tak jak ona chce to allegro zablokuje mi konto,a jestem dobrym sprzedawca i mam 100 procent pozytywnych komentarzy...Miał ktoś podobna sytuacje.Bardzo proszę o odpowiedzi kochani...

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@ROZANIELONY5 Odpowiadasz za towar z rękojmi, więc reklamację musisz rozpatrzyć. Możesz ją uznać i oddać wszystkie koszty, możesz ją odrzucić. Nie znamy zdania kupującego w tej sprawie, tylko Twoje, więc trudno ocenić jak naprawę było. Nie wypada tu pisać o kupujący, że jest chory i niezrównoważony, dlatego że reklamuje towar. Widocznie przedmiot jest w znacznie gorszym stanie niż to wynikało z opisu aukcji - tak często się dzieje na Allegro. W otwartej Dyskusji Allegro zazwyczaj wspiera kupującego, więc po odrzuceniu reklamacji będzie on mógł skorzystać z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli rekompensatę otrzyma, Allegro może (nie musi) nałożyć ograniczenia na konto.

oznacz moderatorów

ROZANIELONY5
#7 Wielbiciel#

Problem w tym,że z tą osobą były od samego początku problemy...Nie zamierzała odbierać paczki,codziennie mnie zwodziła,że odbierze ja,aż w końcu zrobiła to przed samym końcem.Piszac chory mam na myśli problemy z nerwami.Osoba obraża mnie ze sprzedaje smieci,że ja oszukalam.Wymusza zwrot,co chwila zmienia zdanie,chce odesłać buty po chwili pisze,że nie ma sensu bo ja oszukałam,na drugi dzień że wyśle zwrot...Proponowałam zwrot 40 zł trzy razy,wogole nie ma tematu z tą osobą...Ona chce i już...Buty używane nie są w idealnym stanie...A osoba zachowuje się jakby kupiła nowe ze sklepu...Po prostu cały czas robi problemy.Dodałam jej dwa nowe gratisy do zakupów za darmo bo zawsze coś dodaje,a kupującą jeszcze napisała że dostała pobrudzona bluzkę.To nie jest normalne zachowanie...I tłumacze tej pani że dodałam dwa gratisy,a ona nadal do allegro,robi zdjęcia i pisze że bluzka pobrudzona...A to były rzeczy w gratisow...Proszę mi wierzyć że jakbyś przeczytali dyskusje sami byście stwierdzili,że jednak osoba jest nerwowo chora...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ROZANIELONY5 widzę, że w tej chwili sprawa jest tymczasowo rozwiązana tzn. kupująca ma odesłać buty w ramach reklamacji, a Ty jako sprzedająca możesz ją uznać lub odrzucić. Jeśli ją odrzucisz powinnaś merytorycznie uargumentować swoją decyzję. W razie problemów lub wątpliwości, proszę napisz tutaj ponownie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów