anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odsyła zwrotu, a prawie już mija termin na odesłanie towaru

poli_pap
#9 Pomysłodawca#

Klientka zgłosiła zwrot prawie dwa tygodnie temu i do tej pory go nie odsyła mimo iż za 2 dni mija termin na odesłanie towaru. Jeśli nie odeśle lub odeśle po terminie to jesteśmy zobowiązani oddać jej pieniądze? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Za co chcesz jej oddawać pieniądze skoro nie odeśle?

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@poli_pap

Najważniejszy jest termin zgłoszenia.
Zakładając że sprzedajesz jako firma i zwrot to odstąpienie od umowy a nie reklamacja to krótko mówiąc tak


.. ale oczywiście można wstrzymać się do momentu doręczenia gdyż przysługuje Tobie możliwość weryfikacji stanu towaru i masz prawo w uzasadnionych przypadkach do obniżenia kwoty przy zmniejszeniu wartości otrzymanego towaru.oznacz moderatorów

domoweinspiracje
#9 Pomysłodawca#

Witam, zwrot zgłoszony 23.01. i dzisiaj mija 15 dni, przesyłka nie wróciła fizycznie do naszego sklepu, jednak widzimy, że 04.02. umieszczono ją w paczkomacie.

Niestety paczka jeszcze nie wraca, może po południu status zacznie się zmieniać, jak kurier ją wyciągnie. Czy zgłoszony zwrot jest dalej ważny?

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Klient ma 14 dnia na nadanie paczki od momentu zgłoszenia zwrotu, a to ile kolejnych dni/tygodni będzie jechać przesyłka to już nie ma znaczenia.

Ja osobiście jeśli towar jest nowy to nie robię problemów z przekroczeniem terminu o kilka dni, wiadomo, że co innego jest przetrzymywać towar 30 dni i z niego korzystać, a co innego, gdy klient z różnych przyczyn nie miał czasu/możliwości zrealizowania zwrotu w terminie.

oznacz moderatorów

domoweinspiracje
#9 Pomysłodawca#

dzięki!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma znaczenia kiedy dojdzie ma znaczenie kiedy nada, jak paczka w drodze to jest ala kupującego dowód a Ty masz 14dni na zwrot środków od chwili odstąpienia kupującego od umowy zakupu a nie od chwili wysłania czy odbioru.

oznacz moderatorów