anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie opłacił wygranej licytacji czt mogę anulować tą sprzedaż?

henryk2621
#7 Wielbiciel#

Witam, czy mogę anulować kupującemu zakup ? Tzn wystawiłem przedmiot na licytację, gość wygrał ją, minął tydzień od jej skończenia a wpłaty brak. Pisałem do tej osoby sms jednak bez odzewu, a widzę że ta osoba loguje się codziennie po kilka razy więc o wygranej wie z samego allegro i czy w takiej sytuacji można anulować sprzedaż bym mógł wystawić przedmiot ponownie ? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

A jak anulujesz zakup jako sprzedający? na AL kupujący ma 5 dni na zapłatę, nie zapłacił nie ma zakupu.

oznacz moderatorów

henryk2621
#7 Wielbiciel#

To było na zwykłym allegro i wyczytałem że na zapłatę jest 30 dni a zależalo mi na szybkiej sprzedaży. Co do anulowania jest tam taka opcja 

oznacz moderatorów

henryk2621
#7 Wielbiciel#

Dokładnie przy statusie zamówienia jest opcja że anulowane 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc wystawiaj jak widzisz że anulowane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@henryk2621 Allegro Lokalnie? Po pięciu dniach bez wpłaty transakcja zostanie anulowana automatycznie i aukcja Ci się odnowi. Prowizja nie będzie naliczona.

Zwykłe Allegro? Kupujący ma przy licytacji aż 30 dni na zapłatę - zgodnie z regulaminem.

oznacz moderatorów

henryk2621
#7 Wielbiciel#

No właśnie 30 dni. Nie sądziłem że trafię na takiego kupującego co nie ureguluje należności w miarę szybko tylko będzie zwlekał. O ile wogóle zapłaci w ciągu tych 30 dni... I przedmiot leży a miałem się go szybko pozbyć... Szukam dlatego odp na pytanie czy mogę sam to jakoś anulować skoro ta osoba nie odpowiada na moje wiadomości.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sam nie możesz anulować, ale możesz sobie w ustawieniach konta zaznaczyć przy licytacji 7 dni, po których Allegro anuluje transakcję automatycznie. To tak na przyszłość. Możesz regulować czas na zapłatę pomiędzy 7 a 30 dni. 

Jednak nie, możesz to zrobić tylko dla Kup teraz; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/anulowanie-zakupu-info...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety musisz czekać, w przypadku licytacji termin, po którym anulujemy zakup jest stały, dlatego nie określisz go we własnym zakresie, 30 dni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To wy anulujecie zakup? 🙂

oznacz moderatorów

henryk2621
#7 Wielbiciel#

To już nigdy więcej licytacji. Chyba że nie będzie mi się spieszyło. Mam nadzieję że dojdzie skutku ta transakcja, że nie będe się musiał dodatkowo denerwować 🙂 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@henryk2621 w przyszłości możesz wystawiać oferty na Allegro Lokalnie, tam nieopłacone zamówienie jest anulowane automatycznie po 5 dniach. Możesz też w ofertach na Allegro określić ile dni mają kupujący na opłacenie zamówienia, musi to być jasno zaznaczone w ofercie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów