anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący oddał nam paczkę (bez otwierania), zrobił szybki zwrot w paczkomacie.

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kupujący nie zgłosił zwrotu na Allegro, tylko odesłał paczkę przy paczkomacie, prawdopodobnie skorzystał z funkcji "zwróc paczke do nadawcy". In Post nakleił swoją etykietę zwrotną. paczka wróciła do nas, dziś ją odebraliśmy.

Skąd Allegro ma wiedzieć, że to zwrot i zwrócić nam rabat transakcyjny.

Czy w takiej sytuacji prosić kupującego, aby zgłosił zwrot na Allegro, w ten sposób odstąpiłby od umowy, a my moglibyśmy oddać mu pieniądze.  

Bo chyba bez zgłoszenia się nie da 🙂

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@CHECINIAKI no jeżeli kupujący nie odstąpił od umowy to przecież przedmiot dalej jest jego 😉 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czyli zadzwonię do niego i poproszę o zgłoszenie zwrotu. 

Jeżeli zrobił zwrot przy paczkomacie, to nie jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Nie, sam zwrot przesyłki do nadawcy nie jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy.

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@CHECINIAKI nie jest równoznaczne. Ma złożyć Tobie jasne oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy. Na razie, to oświadczenie woli złożył firmie Inpost o chęci odesłania swojej własności do Twojej firmy.

My, od pewnego czasu, jak wraca do nas przesyłka tak nadana, to jej nie odbieramy. Wcześniej czekaliśmy 14 dni od odbioru paczki przez Kupującego i wysyłaliśmy wezwanie do odbioru swojej własności do Kupującego.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Słuchajcie, teraz jestem już w domu i mogłam dokładnie sprawdzić status przesyłki. To nie był zwrot przy paczkomacie (jak myślałam), tylko paczka jest nieodebrana z paczkomatu:

626060529481323124488867

Wysłałam kupującej SMS z dwiema propozycjami:

1. Albo dopłaca 10,95 na nową etykietę i wysyłamy jej paczkę,

2. albo zgłasza zwrot na Allegro  i oddajemy jej pieniądze. To Była faktura VAT na firmę.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Takie ma PKD:

10.11.ZPrzetwarzanie i konserwowanie mięsa, z wyłączeniem mięsa z drobiu
10.11.Z Przetwarzanie i konserwowanie mięsa, z wyłączeniem mięsa z drobiu, 10.12.Z Przetwarzanie i konserwowanie mięsa z drobiu, 10.13.Z Produkcja wyrobów z mięsa, włączając wyroby z mięsa drobiowego, 10.20.Z Przetwarzanie i konserwowanie ryb, skorupiaków i mięczaków, 10.31.Z Przetwarzanie i konserwowanie ziemniaków, 10.39.Z Pozostałe przetwarzanie i konserwowanie owoców i warzyw, 56.10.A Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne, 56.10.B Ruchome placówki gastronomiczne, 56.21.Z Przygotowywanie i dostarczanie żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering), 56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów

 

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@CHECINIAKI bez podania przedmiotu sprzedaży PKD nic nam nie powie.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

2 kg podgrzybka suszonego.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@CHECINIAKI To zakup jest zawodowo powiązany z prowadzoną działalnością, żadnego zwrotu nie musisz przyjmować. A firma ma sobie to odebrać na swój koszt.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Wysłałam poprzez Allegro prośbę o dopłatę 10,95 zł na nową etykietę. Na razie bez odzewu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI cześć Ziomal , wysłałeś wiadomość to rzuć paczkę w kąt i czekaj , nic więcej nie zrobisz .

oznacz moderatorów