anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący odmawia przyjęcia przesyłki Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kermuz
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, pierwszy raz spotyka mnie sytuacja w której kupujący po zakupie oraz po tym jak nadałem paczkę pisze że nie zauważył że przedmioty które zakupił są w nieznanym stanie i z tego względu paczki nie odbierze i wróci ona do mnie.
Transakcja odbyła się na Allegro Lokalnie, a sprzedaż odbyła się między dwoma osobami fizycznymi. Ogłoszenie dotyczyło elektroniki, opisałem zachowanie, które wskazywało na uszkodzenie któregoś z elementów i z tego względu że nie mam jak sprawdzić co zawiodło sprzedaję przedmioty jako uszkodzone. Stan ogłoszenia również został zaznaczony jako uszkodzone. Kupujący następnego dnia po zakupie oraz już po wysyłce paczki napisał do mnie wiadomość że nie zauważył że stan jest nieznany i chce zrezygnować z zakupu, dlatego też nie odbierze paczki i wróci ona do mnie. W odpowiedzi napisałem że w ogłoszeniu zawarłem wszystkie informacje dotyczàce stanu oraz zachowania sprzętu i zaznaczyłem w opisie oraz stanie że z tego względu sprzedaję jako uszkodzone. Napisałem też że z racji że sprzedaż odbyła się między dwoma osobami fizycznymi zwrot musi zostać zaakceptowany przez sprzedającego, a ja w tej sytuacji nie wyrażam zgody na zwrot. 
paczka na ten moment siedzi w paczkomacie i czeka na odbiór którego pewnie się nie doczeka, więc wróci ona do mnie i tu mam pytanie co mogę w tej sytuacji zrobić. Czy muszę paczkę przyjąć jak do mnie wróci, i co ogólnie mogę w tej sytuacji zrobić? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
komis-bell
#21 Demiurg#

@Kermuz Nie musisz jej odbierać - paczka i jej zawartość zgodnie z prawem jest własnością kupującego. Jeśli jej nie odbierzesz to trafi na magazyn przewoźnika i to już tylko i wyłącznie kupującego sprawa czy ją od przewoźnika odbierze czy też nie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Kermuz poinformuj że potrącisz za wysłanie i powrót paczki oraz za prowizję której możesz nie odzyskać, jak się zgodzi to rozlicz to po powrocie i zapomnij szkoda nerwów.

Możesz też po powrocie wezwać go do odebrania jego swojej paczki, naliczać za magazynowanie itp. plus taki że na lokalnie nie zaliczysz negatywa wiec można się pobawić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kermuz
#8 Zapaleniec#

Dostawa była darmowa bo smart 1 z 6 darmowych. Szczerze to nie mam chęci przyjmować tego zwrotu bo ogłoszenie było napisane rzetelnie oraz dokładnie. Kupujący jeszcze przed zakupem zaproponował cenę niższą niż w ogłoszeniu przez opcję negocjuj, było to około 4 godziny przed zakupem, więc uważam że na ogłoszenie zaglądał więcej niż raz.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Kermuz decyzja należy do Ciebie, możesz oddać kasę przez allegro dostaniesz zwrot opłaty i wyjdziesz na 0 🙂 możesz walczyć i zmusić do odebrania towaru prawo jest tu po Twojej stronie, tylko czy jest sens i nie szkoda Ci czasu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kermuz
#8 Zapaleniec#

Pieniądze po nadaniu paczki i opłaceniu prowizji zostały wypłacone, saldo Allegro mam na 0.
Po mojej odpowiedzi kupujący napisał jeszcze że nie zauważył że podzespoły zostały wystawione jako uszkodzone bo filtry na allegro mu się nie zapisały i szukało mu wszystkich ogłoszeń.

Na ten moment czekam na jego ruch, może jednak odbierze paczkę, kto wie. Zobaczę jak sytuacja się rozwinie i dam znać jak się sprawa potoczy dalej. 

Mam  jeszcze  pytanie czy jak kupujący nie odbierze paczki i zacznie dyskusję z powodu nieotrzymania zamówionych rzeczy to będzie mógł skorzystać z Allegro Protect i czy wtedy Allegro będzie mogło żądać tych pieniędzy ode mnie?  

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Kermuz Generalnie nie masz się czego obawiać - allegro już tak chętnie nie rozdaje pieniędzy z AP jak kiedyś aczkolwiek niejedno już tutaj widziałem więc w razie pojawienia się dyskusji śledź wszystko co się w niej dzieje i odpisuj na każdą wiadomość - najlepiej nie wdawać się w żadne zbędne gadki i dywagacje tylko jak zdarta płyta powtarzać:

"Wszystkie informacje odnośnie stanu oferowanego towaru znajdowały się w treści oferty - kupujący miał możliwość się z nimi zapoznać. Jako osoba prywatna nie mam obowiązku akceptowania odstąpienia od umowy i tym samym odstąpienia nie akceptuję."

W razie jakiś problemów wróć tutaj - podpowiemy co robić.

oznacz moderatorów