anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wybrał Kup teraz ale nie uiścił płatności

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mikar99
#7 Wielbiciel#

Witam,

Wystawiłem na sprzedaż konsolę Xbox, moją własną używaną. Dałem dość niską cenę (obniżałem parę razy, bo przez 2 tygodnie nie zchodziła. 

Wczoraj ktoś kliknął Kup Teraz ale nie uiścił płatności. Sprawdziłem użytkownika i jest to firma handlująca używanymi konsolami (w zdecydowanie wyższych cenach niż ja wystawiłem). Mam podejrzenie, że może chciał zdjąć moją ofertę z listy abym nie robił mu konkurencji.

Co mogę zrobić? Czy Kup Teraz jest wiążące? Nie mam opcji anulowania sprzedaży i wystawienia tego ponownie.

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Mikar99  musisz poczeka aż czas na opłacenie minie i wtedy dopiero wystawić ponownie (5 - 7 dni zależności na jakim allegro to wystawiłeś). Chyba że uzyskasz informacje od kupującego o rezygnacji z zakupu (np. e-mail, lub odstąpienie). Wtedy będziesz mógł wystawić pionownie

oznacz moderatorów
Mikar99
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem na Allegrolokalnie. Nie mam możliwości tutaj wystawienia żadnego komentarza ani nic. Widzę że kupowanie bez opłacenia jest skutecznym sposobem blokowania mi sprzedaży. Jeśli sprzedawca zrezygnuje wystawię gdzie indziej, aby nie mógł zrobić tego ponownie...

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Mikar99  prawa wolnego rynku. Wielu nieuczciwych kopiujących tak robi, że klika kup teraz i nie płaci.

oznacz moderatorów
Mikar99
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informacje!

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@Mikar99 Kupujący nie musi natychmiast płacić, ma na to 7 dni. Po tym czasie możesz wystąpić o zwrot prowizji i wystawić towar ponownie. Jeżeli to było Allegro Lokalnie, kupujący ma na wpłatę 5 dni. Jeżeli nie zapłaci, transakcja jest uznana ze niebyłą, prowizja nie jest naliczana, a oferta odnowi Ci się automatycznie.

oznacz moderatorów
Mikar99
#7 Wielbiciel#

Tak tylko przez te 5 dni ja nie mogę tego wystawić ponownie, bo a nóż widelec może zapłaci i nie będę miał co mu sprzedać.
Jak oferta się odnowi, kupujący może mi ją znowu zablokować na 5 dni.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mikar99, jeśli sytuacja się ponowi i ten sam Kupujący dokona zakupu i go ostatecznie nie sfinalizuje, daj proszę znać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Mikar99
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc,
porozumiałem się z kupującym i zapłacił za przedmiot. Temat zamknięty!

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@Mikar99 Wystawiaj na zwykłym Allegro, tam kupujący ma obowiązek zapłaty. Kliknij przy wystawianiu zaznaczony na zdjęciu link;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów
Mikar99
#7 Wielbiciel#

dzięki za informacje!

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mikar99, w sytuacji, gdy Kupujący dokonał zakupu na Allegro.pl, ale go nie opłacił, po 7 dniach od daty zakupu możesz rozważyć ponowne wystawienie przedmiotu na sprzedaż. Powinieneś jednak o tym fakcie poinformować Kupującego i wyznaczyć mu ostateczny termin na wpłatę z zastrzeżeniem, że brak dotrzymania tego terminu przez Kupującego, może skutkować brakiem możliwości sfinalizowania transakcji. Dla Ciebie jest to zabezpieczenie na wypadek, gdyby Kupujący chciał po dłuższym czasie jednak dokonać wpłaty, a Ty np. nie miałbyś już tego przedmiotu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@mr_oma To dotyczy zwykłego Allegro, a towar wystawiono na Lokalnie. Tam są inne zasady.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Paint_Box, słusznie, kiedy pisałam post, nie widziałam odpowiedzi precyzującej w wątku. Zdjęłam rozwiązanie ze swojej odpowiedzi i dokonałam edycji. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów