anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wystawia kupione u mnie produkty w swoim sklepie i używa moich zdjęć, co mogę zrobić?

Bearytale
#7 Wielbiciel#

[edycja]

[edycja] kupuje po jednym produkcie z każdego wzoru i koloru, kradnie zdjęcia bezpośrednio z aukcji i wystawia je w swoim sklepie [edycja].

Na wszystko bierze faktury, ale oczywiście sprzedawcy nie informuje o tym, że zamierza coś takiego zrobić. Kupił ode mnie wszystkie poduszki, ukradł zdjęcia (pomimo adnotacji na aukcji, że chronią je prawa autorskie) i sprzedaje je w ten sposób w swoim sklepie. Sklep ma bardzo duży asortyment, polecam zapoznać się z tematem, jeśli ktoś miał doczynienia z tym człowiekiem. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bearytale tak jak pisaliśmy w korespondencji mailowej, możemy zweryfikować kradzież, która ma miejsce w serwisie Allegro tzn. bezprawnie użyte materiały znajdują się w ofertach na Allegro. Jeśli zdjęcia zostały skradzione z Allegro i wykorzystane w zewnętrznym serwisie, osoba zgłaszająca musi się kontaktować z tą drugą jednostką. W razie skierowania sprawy do sądu Allegro, na wniosek sądu, udostępni wszelkie potrzebne dane.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Bearytale - Sprawa jest bardzo trudna. Nie możesz zabezpieczyć swojego zdjęcia wklejając na niego jakiś np. "znak wodny" lub swój login. Allegro w żaden sposób nie zabezpiecza Twoich zdjęć - każdy może je skopiować, wrzucić do edytora, kilka minut i jest nowe zdjęcie.

Dodatkowo - jeśli przy wystawianiu aukcji dodasz produkt do katalogu produktów - to każdy sprzedawca może skorzystać z Twojego zdjęcia. Stąd wysyp aukcji z tym przedmiotem, o kilka zł niższa cena, a widzisz w listingu swoje zdjęcie, które sam utworzyłeś.

To jest chore, ale realne. Wystawiając przedmiot i dodając go do katalogu produktów warto jako główne zdjęcie zamieścić jakieś "badziewiaste" zdjęcie. Zostanie ono dodane do katalogu produktów , czyli do tej całej bazy danych, z której chwali się Allegro, że ja tworzą, a którą tak na prawdę  tworzą sprzedawcy.

Potem edytujesz aukcje i zamieszczasz sobie własne zdjęcie.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Bearytale
#7 Wielbiciel#

Brak możliwości dodania znaku wodnego to jest chora polityka. Jestem producentem swoich produktów i jedynym dystrybutorem. Jeśli ktoś kradnie moje zdjęcia i tworzy plagiaty, to to jest jedyne minimalne zabezpieczenie. Allegro się chwali, że zdjęcia są kodowane. Co za problem zrobić screena? O kwestii katalogu produktów też dowiedziałam się dopiero wczoraj. Spoko jeśli ktoś handluje np telefonami, ale inną kwestią jest plagiatowanie produktu niemalże rękodzielniczego pod którym ktoś inny się podpisze. 

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Czy po ponownej edycji oferty i dodaniu nowych zdjęć, te nie zostaną zaktualizowane w produkcie?

oznacz moderatorów