anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zgłasza uszkodzoną zawartość paczki po 18 dniach

MarioOutlet
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

 

Mam problem. Kupujący 18 dni po odebraniu paczki zgłasza, że zawartość przesyłki jest uszkodzona (szafka dla lalek). 

Jakieś pomysły?

Czy jak zwykle muszę przeprosić, posłańcem zwrócić pieniądze w złotej kopercie i już kompletnie stracić szacunek do samego siebie?

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

MarioOutlet Właściwie może. Regulamin Allegro pozwala kupującym na wszystko.

Ze swej strony masz prawo żądać zwrotu towaru i dopiero wtedy potraktować jako reklamację.

Reklamację możesz (cytując zagorzałych wrogów sprzedawców) przyjąć bądź odrzucić, zgodnie z prawem.

Licz się jednak z faktem, że allegro raczej na pewno stanie po strone kupującego, a to nie skończy się dla Ciebie przyjemnie.

Ostatnie Twoje zdanie odzwierciedla stosunek tego portalu do sprzedających.

Ładniej bym tego nie potrafił określić.

oznacz moderatorów

MarioOutlet
#7 Wielbiciel#

@DECO-MASTER Stosunek do klientów mam raczej w porządku i jestem raczej człowiekiem ugodowym, takim który zawsze działa na korzyść klienta. 

Niestety, po dłuższym czasie upokarzania samego siebie i przepraszając za nic, straciłem szacunek do samego siebie. Klient jest Panem, który może wszystko. Sprzedawca wg. ustawy i Allegro jest zwykłym śmieciem (nie obrażając śmiecia). 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MarioOutlet Nie musisz niczego zwracać w złotej kopercie, ale musisz rozpatrzyć reklamację z rękojmi, na którą kupujący ma minimum rok, a nie tylko 18 dni.

Jeśli ją uznasz, powinieneś wymienić, naprawić towar na swój koszt lub po odesłaniu oddać kupującemu wszystkie koszty. Jeśli ją odrzucisz, kupujący może założyć Dyskusję i skorzystać z POK. W takiej sytuacji Allegro będzie mogło żądać od Ciebie zwrotu kosztów - w zależności od przebiegu Dyskusji i w zależności od dowodów.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@MarioOutlet Według fanatyków Kupujacy może zgłosić uszkodzenie przesyłki do 2 lat od odebrania.... A według ludzi logicznie myślących uszkodził i usiłuje Cię naciąć. Poproś o odesłanie, spytaj o powód nie stwierdzenia uszkodzenia przez 18 dni ( normalny człowiek sprawdza zawartość zaraz po otrzymaniu). Po otrzymaniu oceń czy uznać czy nie. Jeżeli jest ewidentne uszkodzenie mechaniczne - prawdopodobnie źle się z nim obchodził....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MarioOutlet To nie jest zwrot bez podania przyczyny lecz reklamacja, musisz ją rozpatrzyć, możesz uznać albo nie, pamiętaj że masz na to 14dni od zgłoszenia.

oznacz moderatorów

maxr01
#15 Entuzjasta#

MarioOutlet - a jakieś żądania ze strony kupującego?

Napisałeś:  "Kupujący 18 dni po odebraniu paczki zgłasza, że zawartość przesyłki jest uszkodzona" - to nic jeszcze nie znaczy. Poszperaj w "necie" - sporo jest konkretnych odpowiedzi w tym temacie, również instytucji bardziej rozeznanych w temacie od "stałych odpowiadaczy" na AG.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów