anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam do zapłacenia faktura, gdzie zgłosić się o zwrot prowizji?

friendchi
#7 Wielbiciel#

Witam, jestem sprzedającym i wystawiłem towar za który nie dostałem pieniędzy bo zwróciłem. Sytuacja powtórzyła się dwa razy. Do zapłaty około 100 zł. Gdzie to zgłosić ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

To prowizja od sprzedaży. Trzeba było wystąpić o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

friendchi wystąp o zwrot prowizji , fakturę musisz zapłacić .

oznacz moderatorów

friendchi
#7 Wielbiciel#

No przecież pieniędzy nie dostałem za towar. Za późno się zorientowałem że można postarać się o zwrot prowizji. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Prowizja jest naliczana w chwili zakupu, jeśli oddasz pieniądze, nie jest automatycznie anulowana.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

Jeśli to było Allegro lokalnie, sposób wystąpienia o zwrot jest inny.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@friendchi Aktualnie Twoje konto jest zablokowane, więc jeśli chcesz wyjaśnić tę sytuację, proszę o kontakt z nami przez ten formularz.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

friendchi
#7 Wielbiciel#

Nic to nie dało.

Kwota do zapłacenia ciągle widnieje, pieniądze za które muszę zapłacić są ciągle na moim koncie jako saldo ujemne. 

Ludzie w waszej firmie nie rozumieją co to są rachunki do zapłacenia. Ponieważ, pieniądze przeszły do ballance ale do payu. Wtedy jeszcze nie miałem zweryfikowanego konta. I wtedy naliczyło mi jako saldo ujemne. 

Druga sprawa to że naliczyło mi za tranzakcje, ale wtedy nie wysłałem towaru. 

Więc, czemu nie mogę tego udowodnić ? Ponieważ za późno się zorientowałem żeby zabrać się za płacenie tych rachunków - które trzeba było zaraportować żeby ich nie płacić. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@friendchi Dobry Boże 🙂 Zanim się zacznie sprzedawać, trzeba się do tego przygotować. Przeczytać regulamin, zweryfikować konto do wypłat i ogólnie zapoznać się z zasadami oraz funkcjonującymi tu terminami. Opłata za transakcję, prowizja od sprzedaży, opłata za wystawienie to nie są tożsame pojęcia.  Jak się zaczyna od doopy strony, to wychodzą takie cuda.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@friendchi 5 grudnia otrzymałeś od nas wiadomość mailową, na którą do tej pory nie odpowiedziałeś. Chcemy Ci pomóc i rozwiązać sprawę blokady Twojego konta, ale nie będzie to możliwe bez współpracy i kontaktu z Tobą. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów