anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam konto zwykłe nie firma.

ESCEL1
#8 Zapaleniec#

Mogę ustawić sprzedaż Smart i tym samym udostępniam możliwość zwrotów 14 dni.W warunkach zwrotów napisałem , że zwrotowi podlegają tylko towary nieużywane . Pisze do mnie kupujący , że chce zwrócić towar który używał i ma podarte opakowania. Odsyłam go do warunków zwrotu na mojej aukcji. Sprzedający otwiera dyskusję. Dostaję informację od Allegro , że nie mogę odmówić przyjęcia zwrotu , mogę obniżyć cenę ale zwrot muszę przyjąć. Czy napewno dotyczy to kont zwykłych gdzie ja dobrowolnie ustalam czy przyjmuję , czy nie przyjmuję zwrty.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@ESCEL1 temat nie do rozwiązania, zwroty udostępniasz to musisz przyjąć a czy możesz jako osoba prywatna ustalać warunki to ciężki temat, był już taki wątek @Vryko doradzisz coś ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@kostas11 Wedle życzenia 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko @ESCEL1 przeczytałem kilka bełkotów prawniczych 😉

Moim zdaniem można dowolnie formułować umowę kupna sprzedaży między osobami prywatnymi czy firmami byle zgodnie z zasadą swobody umowy, jedyne ograniczenie że nie mogą sprzeciwiać się zasadom współżycia społecznego 🙂

A zatem możesz wprowadzić że zwrot przyjmujesz tylko w stanie takim jak otrzymałeś bo nie ma zastosowanie tu ustawa konsumencka ( która Cię nie dotyczy jako osoby prywatnej ) Twoja oferta twoje zasady zwrotów, ale nie działają wstecz więc wprowadź taki zapis w warunkach zwrotów, a do tego zakupu ciężko będzie walczyć bo nie masz żadnych warunków wpisanych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11

Nie za bardzo. Są też opinie, że jeśli już osoba prywatna umożliwia odstąpienie od umowy, powinno być ono realizowane na takich zasadach, jak przy sprzedaży konsumenckiej. Gdyby można było warunki zwrotów kształtować dowolnie, sprzedawca mógłby udostępniać zwroty, ale praktycznie je uniemożliwiać warunkami nie do spełnienia. Stąd zapewne stanowisko Allegro w tej sprawie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ESCEL1 Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów(nie udostępniaj), musisz przyjąć i rozpatrzyć reklamację(rękojmia),

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@ESCEL1 Pisałem o tym tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/zwrot-otwartych-kart-czy-musz%C4...

Dodam tylko, że na Twoim miejscu wkleiłbym ten tekst "konsultantowi" Allegro, który Ci odpowiadał, oraz zapytał, na podstawie jakich przepisów prawa żąda od Ciebie uznania zwrotu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko sorki przeoczyłem tego posta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@kostas11 To dałem Ci wpunkta, żeby przykro nie było 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów