anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Marki chronione, działalność nierejestrowana i sprzedaż na allegro lokalnie

amneczka
#2 Obserwator#

Witam, chciałabym rozpocząć sprzedaż produktów, które są na liście marek chronionych. Chcę zacząć od prostej formy działalności nierejestrowanej. Próbując wystawić produkt dostaję wiadomość, że produkt marki chronionej mogę sprzedać na koncie firmowym albo na allegro lokalnie. Teraz moje pytanie brzmi: czy jest to legalne abym sprzedawała produkty marki chronionej na allegro lokalnie i rozliczała się z tej sprzedaży w ramach działalności nierejestrowanej? Jednak jeśli tak, to czy muszę w treści ogłoszenia pisać o możliwości wystawienia faktury na życzenie oraz możliwości zwrotu produktu? Czy sprzedaż bez tych informacji wpisanych w treści ogłoszenia jest niewłaściwa?

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

q3qPL
#13 Ambasador#

Na allegrolokalnie nie powinni się przyczepić do zapisu o możliwości wystawienia faktury

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Allegro nie uznaje przepisów ustawy o działalności nierejestrowanej. Dla nich istnieje tylko działalność gospodarcza (z wpisem do CEIDG lub KRS oraz do rejestru REGON).

A i pamiętaj że sprzedaż niektórych towarów wymaga rejestracji do VAT lub posiadania kasy fiskalnej albo obu łącznie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@amneczka możesz wystawiać na Lokalnie jak sprzedajesz jako firma masz obowiązek podać w opisie dane firmy, odstąpienia i ile czasu oraz na jaki adres odesłać, regulamin, politykę itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@kostas11

Tylko spróbuj podać te dane przy koncie zwykłym. Dasz to w ofercie, to zdejmą aukcję, a jak spróbujesz dodać w dedykowanych polach, to dostaniesz info, że musisz mieć konto firmowe.

Ps. Raz trafiłem na aukcję, gdzie prywatny sprzedawca miał opcję "wystawiam fakturę bez VAT". Ciekawe jak on to zrobił.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pecela na Lokalnie się da i można a nawet trzeba dać w opisie, sam to robiłem bo tam  nie ma zakładek 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@amneczka Na Allegro Lokalne także mogą i wystawiają firmy, wystawiasz fv i tyle, Fv zawsze jest na życzenie kupującego.

oznacz moderatorów