anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie moge znaleść zakładki zamówienie podjazdu kuriera???

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

Chce dzisiaj zamówić podjazd kuriera DPD z poziomu Allegro, i nie moge znaleść tej zakładki . zawsze była w obsłudze zamówień. Z góry dzięki za podpowiedz i pozdrawiam

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG nadajesz przesyłki przez Wysyłam z Allegro? Powinnaś wejść w Zamówienia przy tym konkretnym wybrać [dodaj przesyłkę] i przejdź do formularza nadawczego. W części "sposób nadania" wybierz sposób, w jaki nadasz paczkę. Możesz wybrać "kurier przyjedzie po przesyłkę" albo "dostarczę przesyłkę do punktu". Odbiorcę uzupełnimy automatycznie, dodaj usługi dodatkowe jeśli kupujący jakiś potrzebuję, a następnie wybierz przewoźnika.
Możesz kliknąć 
 [zapisz do wysłania], aby przenieść przesyłkę do zakładki Dodane przesyłki i nadać ją później lub [podsumowanie], aby przejść na kolejną stronę i wybrać dzień oraz godzinę, w których możesz przekazać przesyłki kurierowi. 
Mam nadzieję, że to pomoże jeśli nie to napisz proszę dokładnie jaki błąd wyskakuje, najlepiej jeśli załączysz też zrzut ekranu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

witam, jeszcze raz bo chyba zle opisałem,

Robie całe zamówien z nadaniem w baselinker oraz w ygenerowaniem etykiety, potem musiałem zamówić na alledro podjazd  kuriera DPD , dzisiaj nie moge znaleść tej funkcji a robiłem tak od ponad 6 miesiecy,

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG rozumiem. Spróbuj proszę wyczyścić przeglądarkę albo spróbować na innej, może to pomoże. Nie usuwaliśmy możliwości zamówienia podjazdu z zakładki Zamówienia, dlatego być może problem leży po stronie Baselinkera. Tutaj znajdziesz kontakt do nich, my nie będziemy mogli pomóc jeśli dotyczy to zewnętrznego systemu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

przeszukałem wszystkie zakłatki na allegro. Jeszcze do środy wchodziłem w sprzedaż, chyba obsługa zamówien (tego nie widze,) potem pytał mnie się czy wchodze jako meduza ,trzeba było potwierdzić i wchodziło się w listę nadanych paczek , zazanaczało się nowe(dpd) i zamów podjaz kuriera . dzisiaj chcąc zamówić na różnych komputerach i różnych przeglądarkach nie widzę tej funkcji lub mam jakąś amnezje;)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG a czy to nie będzie tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

dokładnie, a  czy mogę prosić  krok po kroku jak w to wejść 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG to jest link do zakładki zamówienia w Wysyłam z Allegro. Powinno wystarczyć, że w niego klikniesz, potwierdzisz konto i będziesz w odpowiedniej zakładce. Jeśli etykieta jest wygenerowana to powinna być tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG acha! Pewnie pytasz jak w to wejść przez Allegro, już wyjaśniam. Trzeba wejść w Zamówienia i przy odpowiednim kliknąć [akcje] i [przesyłka] oraz z zakładki Lista nadanych przesyłek w Moim Allegro wtedy przejdziesz do Zamówione przesyłki w Wysyłam z Allegro i możesz się przeklikać do zamówień w Wysyłam z Allegro 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

Ok, a czy mógmym prośić co pokolei klikać żeby dotrzeć do tego miejsa,?

oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

"oraz z zakładki Lista nadanych przesyłek w Moim Allegro wtedy przejdziesz do Zamówione przesyłki w Wysyłam z Allegro i możesz się przekliać do zamówień w Wysyłam z Allegro" -
tego nie moge znaleść na allegro

oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

MeduzaJG_0-1641478368376.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG też się naszukałam tej opcji, przepraszam za niedoprecyzowanie już wyjaśniam co się stało. Na liście nadanych przesyłek znajdziesz zamówienia sprzed wprowadzenia Wysyłam z Allegro i nie znalazłam sposobu, żeby wejść w tą zakładkę z menu Allegro. 
Także najlepszym aktualnym sposobem jest przejście z zakładki Zamówienia po kliknięciu [akcja] i [przesyłka]. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to może warto dodać sobie też do zakładek w przeglądarce Wysyłam z Allegro i wtedy będziesz miał odpowiedni link zawsze pod ręką. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

Witam jeszcze raz , dalej nie widzę gdzię mogę zamówić kuriera żeby podjechał po paczki ???

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG Cześć. Zlecenie odbioru, czyli podjazd i odbiór paczek przez kuriera to bezpłatna usługa dodatkowa i dodasz ją z poziomu zakładki Zamówienia w Moim Allegro.

ko_alka_0-1641547754163.png

Wejdź do Wysyłam z Allegro bezpośrednio przez link i w zakładce Zamówienia wybierz z listy zamówienie, dla którego chcesz przygotować przesyłkę. Kliknij w przycisk [dodaj przesyłkę] i przejdź do formularza nadawczego.

W formularzu odszukaj część "sposób nadania" i wybierz "kurier przyjedzie po przesyłkę". Uzupełnij niezbędne dane i nadaj przesyłkę. 

ko_alka_1-1641547777648.png

Być może pomocny okaże się film od Akademii Allegro: 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

dzień dobry 

Znowu mam problem z zamówieniem kuriera czyli podjazd dpd 

czy mógłbym prosić o linka dokładnego gdzie to mogę zrobić 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MeduzaJG Cześć 🙂 Wejdź w zakładkę Zamówienia (https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/) i odszukaj zamówienie, dla którego chcesz zlecić podjazd. Sprawdź dane, podaj szczegóły przesyłki i kliknij "Zapisz przesyłki".

Następnie kliknij "Podsumowanie", aby przejść na kolejną stronę i wybrać dzień oraz godzinę, w których możesz przekazać przesyłki kurierowi. Możesz też wybrać opcję bez podjazdu kuriera.

Upewnij się proszę, że masz uzupełnioną zakładkę Książka adresowa – Wysyłam z Allegro (znajdziesz ją w ustawieniach: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Figazabawki
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry. Mama pytanie jak zamówić podjazd kuriera dpd z poziomu zakładki ZAMÓWIENIA. Dodam że etykiety mam juz gotowe. Chodzi mi o sam podjazd aby nie generowac podjazdu do każdego zamówienia osobno.

oznacz moderatorów

MeduzaJG
#7 Wielbiciel#

no właśnie trzeba chyba do każdego osobno 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Figazabawki, jeśli to podjazd kuriera dla wielu zamówień od tego samego przewoźnika, możesz skorzystać z opcji "nadaj wiele".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów