anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka z paczkomatu i ponowna wysyłka

SlavekG
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam taką sytuacją: sprzedałem przedmiot na Allegro, Kupujący wybrał paczkomat i opłacił, wysłałem.

Jednak w "międzyczasie" Kupujący pojechał na wakacje i nie odebrał przesyłki, więc po 48h leżakowania w paczkomacie wróciła ona do mnie.

Teraz Kupujący chce, żeby ponownie wysłać mu przesyłkę - i pytanie: czy taką ponowną wysyłkę organizuje się jakoś poprzez Allegro (opcja ponownego wybrania formy wysyłki i płatności za nią?), czy w tej sprawie muszę się dogadać z Kupującym poza Allegro?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

@SlavekG Niech zapłaci i wyślij poza Allegro. Jeżeli chce żeby to było przez Allegro, powinien odstąpić od zakupu i ponownie kupić. Może Ci dopłacić za wysyłkę, jest taka opcja w moje zakupy.

oznacz moderatorów

SlavekG
#7 Wielbiciel#

Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Jeśli kupujący odstąpi od zakupu, sprzedawca będzie mu musiał oddać całą wpłatę, czyli straci na koszcie wysyłki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak będzie musiał oddać, ale jest taka możliwość, sami wybiorą z której chcą skorzystać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Doradzasz ze szkodą dla sprzedawcy, a zawinił kupujący, bo nie odebrał paczki, ładnie 😄

oznacz moderatorów

SlavekG
#7 Wielbiciel#

@xyz96 @LEW433 Nie jestem "sklepem", tylko zwykłym użytkownikiem, który też sprzedaje, więc mnie zasady odstąpienia nie obowiązują. Ale jeszcze nie ćwiczyłem zwrotów płatności, więc nie wiem, czy można zmieniać kwotę, żeby tylko za towar zwrócić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niech Ci zapłaci i wyślij poza Allegro, najprostszy sposób.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SlavekG Tak, można zwrócić całą kwotę lub tylko jej część.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@SlavekG poprzez allegro finanse jest możliwość edycji kwoty. Jak sprzedajesz na normalnym Allegro@

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SlavekG Przez Allegro już nie nadasz. Niech kupujący dopłaci za ponowną wysyłkę i wyślij ją tradycyjnie, poza Allegro.

oznacz moderatorów