anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowe informacje udzielane na czacie przez pracowników.

Yoopi3
#10 Popularyzator#

Odnośnie nowego cennika od 20 stycznia. Pytałem się dwukrotnie na czacie Allegro, jaka stawka będzie od 20 stycznia dla kategorii RTV- AGD Drobne-Do kuchni-Pozostałe gdyż w informacji o zmianach była informacją, że nowa stawką 15% objęte są kategorie Pozostałe, dla których obecna stawka wynosiła 9% (czyli dla kategorii, dla których stary cennik nie przewidywał wyłączeń). W/W kategoria była wśród wyodrębnionych kategorii, bo od ponad roku określona była dla niej stawka prowizji degresywna (od 12,5% i mniej w miarę wzrostu ceny przedmiotu) i była jako razem z innymi kategoriami jak. np. czajniki elektryczne 5%. Dwóch pytanych pracowników na czacie potwierdziło, że ta kategoria zostanie na tej samej prowizji, gdyż była dla niej inna stawka niż 9% . I nawet było by to logiczne, z tym co jest napisane w formularzu zmian, ale dzisiaj widzę, że jest 15%. Tak więc, albo to już tak mieszacie w cenniku, że nie rozumieją go nawet pracownicy, albo nie mają wiedzy, udzielanie błędnych informacji nie jest ok.

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Czat jest uproszczoną i zastępczą formą kontaktu. Zawsze pytaj przez formularz kontaktowy, wtedy masz odpowiedź na e-mail, masz dowód, możesz się odwoływać i możesz się powoływać na treść pisaną.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Treść czata również może być wysłana na mejla przez allegro - jest tam taka opcja.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Yoopi3 wszystkie kategorie pozostałe maja teraz 15 % 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@kostas11 

Tam zdaję się jakiś myśliwy pracuje. Postanowił wypłoszyć. Z nagonką.

oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

Dla mnie jest błąd- ponieważ lubię dobre dziennikarstwo,  dobrze napisane ustawy jak i regulaminy, to w informacji o nowościach od 20 stycznia jest zapis: "

  1. We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wynosi 15%. Dotychczas wysokość prowizji w tych kategoriach wynosiła 9%." 

Gdyby prowizja miała być dla wszystkich kategorii Pozostałe 15%, drugiego zdania by nie było. A tak się składa, że dla kategorii, którą podałem drobne agd- pozostałe w cenniku przed 20.I. była wyodrębniona ze stawki prowizyjnej 9%, gdyż obowiązywała prowizja (stała+% od danej ceny). I to była jedyna kategoria pozostałe, która nie była objęta stawka 9%. Tym samym po zmianie dzisiaj powinna w tej konkretnej kategorii pozostać dotychczasowa reguła obliczania prowizji, a nie 15%. 

Może czepiam się, ale jak ktoś obmyśla misterny cennik (niczym twórcy ustawy VAT), to powinien być dopracowany do końca, żeby można było sobie zaplanować ceny itp.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Yoopi3 

Niestety jak ktoś obmyśla misterny cennik (niczym twórcy ustawy VAT), to obowiązkowo go spartoli (niczym twórcy ustawy VAT).

Taka nowa, świecka tradycja...

Pomyśl, dlaczego tak zrobiono. Jak dla mnie powód jest prosty: Allegro zależy na tym, żeby oferty znalazły się w odpowiednich kategoriach (jeśli się mylę i Allegro robi to dla hecy, proszę mnie admińskim postem poprawić...).

Możliwości są dwie - albo dla wygody wystawiasz towar pasujący do właściwej podkategorii jako "pozostałe", albo nie ma podkategorii pasującej dla Twojego towaru. W pierwsze nie wierzę, drugie wymaga (być może wielokrotnego) zgłaszania wniosku o utworzenie właściwej podkategorii.

Twórców ustawy VAT udało się przekonać, że wszystkie książki powinny być obłożone tą samą stawką. Trwało to kilka lat, pierwsza interpelacja poselska w tej sprawie została ordynarnie wyśmiana - ale było warto, bo się udało.

Lepszej drogi nie widzę.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Problem jest szerszy, kiedyś zapytałem w jakiej podkategorii umieścić przedmiot który nie kwalifikuje się do żadnej z istniejących ( podpowiedziałem jaką podkategorię stworzyć) i uzyskałem odp mniej więcej taką : proszę go wystawić w najmniej niepasującej !. To gdzie teraz takie przedmioty wystawiać ? jaką stawką mają być obarczone?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Jak to jaką stawką? Najmniej obciążającą, oczywiście😁

Pędzę przerzucić wszystkie oferty do kategorii podręczników szkolnych z trzy razy niższą prowizją😂

Wiem, to nie jest śmieszne, ale co pozostaje? Nie pomaga mi świadomość, że jeszcze w tym roku wszystkie starsze książki wylądują w antykach, z ich megaobszernymi kategoriami typu "Literatura" i opłatami za wystawienie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Yoopi3  rozumiem Twoją wątpliwość związaną z drugim zdaniem w cytowanej przez Ciebie informacji. Dopytałam jeszcze o to, żeby mieć pewność. W tym zapisie kluczowe zdanie i nadrzędna informacja to "We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wynosi 15%". Dziękuję za Twoją uwagę, staramy się, żeby nasze komunikaty były zrozumiałe i klarowne, dlatego każda taka uwaga jest cenna.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów