anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

obsługa dpd online. Jak nie płacić DPD za przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurie Pobranie DPD

Rolkoadams
#8 Zapaleniec#

Witam , 

Właśnie otrzymałem fakturę za paczki wysłane przez DPD Online za kwiecień ,mimo że mam login i hasło i umowę  do DPD Online i za każdym razem jak sprzedam na allegro generuje maskujący email czyli .......+......@allegromail. pl . 

Czy mógłby ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak powinno się wysyłać przez dpd online aby DPD nie naliczało opłat za wysyłki tylko naliczało je allegro ( wysyłka przez DPD jest dużo droższa). ? 

Opiszę po krótce jak to robiłem: 

1. Loguję się własnym nr konta, loginem i hasłem i wpisuje kod z obrazka 

2. Przechodze do zakładki IMPORT ALLEGRO  i wyskakują przesyłki nowe i stare . Jeśli chcę zaimportować to wpisuję w rubrykę waga ile przesyłka waży ,zaznaczam ją fajką i na dole w rubryce WYBIERZ SZABLON PRZESYŁKI  zaznaczam  IMPORT ALLEGRO KRAJOWY  i klikam IMPORTUJ 

2. Zaimportowana przesyłka pojawia się w zakładce PRZESYŁKI : ZARZĄDZANIE PRZESYŁKĄ . Klikam na nią i otwiera się TWORZENIE EDYCJA PRZESYŁKI ORAZ ZLECEŃ ODBIORU. Nie zmieniam zaiportowanych danych . Widoczna jest rubryka w polu  ODBIORCY z  " maskowanym emailem" czyli .......+..... @ allegromail.pl otrzymanym od ALLEGRO .Po prawej stronie w rubryce zaznaczam  ZLECENIE ODBIORU i na dole po lewej ZŁÓŻ ZLECENIE ODBIORU po czym klikam i potwierdzam ZŁOŻENIE ZLECENIA ODBIORU i Tyle 

3. Następnego dnia kurier odbiera przesyłkę .

 Co zrobiłem źle ? 

DPD naliczyło mi za wszystkie przesyłki opłaty, a miało to zrobić allegro . Nie znalazłem żadnej instrukcji na ten temat i napisałem do SUPPORTU Allegro na czacie. OTO ODPOWIEDŹ z której nadal niewiem co robie źle i gdzie znaleźć rozwiązanie. 

" Po weryfikacji wracam z odpowiedzią. 

Otrzymałam informację, że przy nadawaniu paczek wybiera Pan inny "typ usługi" niż ten, który my rozliczamy, stąd nie możemy dodawać opłat za takie przesyłki do Pana rachunku w Allegro. W tej sytuacji najlepiej sprawdzić w aplikacji DPD lub poprosić o sprawdzenie obsługę przewoźnika jaki typ usługi wybierany jest przy nadawaniu paczek, ponieważ jest on inny niż rozliczany dla wysyłek metodą Allegro Kurier DPD/ Allegro Kurier DPD pobranie.

Mam nadzieję, że szybko uda się wyjaśnić sprawę. "

Odpisałem : 

"Ok . W takim razie typ usługi mam wybierać, aby był rozliczany metodą Allegro Kurier DPD/Allegro Kurier DPD pobranie , proszę o jakąkolwiek instrukcje , bo starałem się wybierać nazwyklejszą przesyłkę bez żadnych opcji dodatkowych ,a nie mogę znaleźć instrukcji do wysyłek Allegro DPD przez stronę dpdonline.

Pozdrawiam"

I odpowiedź SUPPORTU : 

"Dziękuję za ponowny kontakt.

W tej kwestii niestety nie będę mogła pomóc, ponieważ nie mamy wglądu na typy przesyłek u przewoźnika DPD, a mogą one się też różnić w zależności od wybranej umowy. Sugeruję w tej sprawie skontaktować się z opiekunem umowy lub ogólną obsługą Aplikacji DPD." 

Typowe zachowanie i wszyscy Cię mają w d...e. 

Bardzo proszę o pomoc 

Dziękuję z góry 

P.S. Napiszę do SUPPORTU  DPD jeszcze , może oni pomogą 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mikeza
#20 Guru#

@Rolkoadams  ja mam dwa typy paczek do importu w aplikacji DPD, allegro kurier DPD, albo kurier DPD. Allegro kurier jest obsługiwane przez serwis, a sam kurier DPD przez DPD. Ja akurat nie bawię sie w te przesyłki allegro i robię import tylko i wyłącznie przesyłek kurier DPD i kurier DPD pobranie. Tak też mam ustawiony cennik dla kupującego.

Zakładam, że w przypadku ustawienia cennika dla paczek allegro Kurier DPD należałoby je właśnie importować, i wtedy rozliczać się bezpośrednio z allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Maila dostałeś ? Miałeś wcześniej Allegro kurier DPD czy Kurier DPD ?

Na nowy model przełączymy cię, kiedy będziesz technicznie gotowy do zmiany - czyli będziesz poprawnie przekazywać do DPD adresy e-mail, które są powiązane z zamówieniem klienta. Będziemy sprawdzać, czy prawidłowo przesyłasz adresy e-mail i czy jesteś gotowy na włączenie do nowego modelu rozliczeń. Jeśli tak - otrzymasz od nas e-mail, w którym podamy termin włączenia cię do nowego modelu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Rolkoadams
#8 Zapaleniec#

Taką oto instrukcję otrzymałem z biura obsługi DPD 

"Szanowny Panie,

Sądzę , ze zaznaczanie usługi „ zlecenie odbioru” może być dodatkowo płatne i dlatego może to być inaczej rozliczane. Nie mam dostępu do danych Państwa umowy i należy  to potwierdzić z Państwa opiekunem handlowym. W momencie gdy jest Pan w „edycji przesyłki" należy nie zaznaczać usługi „ zlecenie odbioru” i gdy dane na liście są już wypełnione, należy kliknąć przycisk „ zapisz”.  Przesyłka pojawi się w zakładce „ Zarządzanie przesyłką” gdzie należy ją zaznaczyć z lewej strony i wcisnąć przycisk „ drukuj listy”. Pod wydrukowaniu dokumentów paczka znajdzie się w zakładce „ przesyłki zatwierdzone” , gdzie znów trzeba ją zanaczyć i wydrukować protokół przekazania towaru. Następnie należy zamówić Kuriera po odbiór przesyłki przez zakładkę „ zamów kuriera”. Należy kliknąć przycisk „ nowe zamówienie” i wypełnić dane Nadawcy, datę i godzinę odbioru oraz dane dotyczące paczki. Następnie należy kliknąć „ złóż zamówienie”." 

Sprawdzę czy działa ale powinno . Myślę że teraz już obsługa programu DPD z przesyłkami Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD POBRANIE  będzie prostsze dla następnych użytkowników. Allegro też powinno taką instrukcje zamieścić żeby inni nie błądzili. 

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

a ja dostałem od DPD kompletnie inną odpowiedź, odświeżam temat bo może to co wyżej już nieaktualne:

 

Dzień dobry,

Metoda dostawy "Allegro Odbiór w Punkcie DPD" zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Allegro, dedykowana jest jedynie dla klientów korzystających z integracji WysyłamZAllegro przygotowanej przez Allegro.

Pod poniższym linkiem w akapicie "Nowa metoda dostawy: Allegro Odbiór w Punkcie DPD – przesyłki nadasz bez umowy z przewoźnikiem!"

przez Allegro umieszczona jest informacja "Przesyłki nadasz tylko przez Wysyłam z Allegro."

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wprowadzilismy-nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-zapowiedziane...

 

Podobnie w poniższym artykule

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-odbior-w-punkcie-dpd-pickup-informacje-dla-sprzedajacyc...

"Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup - informacje dla sprzedających"

informacja "Przesyłki nadasz tylko w naszym narzędziu nadawczym Wysyłam z Allegro."

 

Także w poniższym artykule

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-przesylek-bezposrednio...

 

metody dostawy
Allegro Kurier DPD - wysyłka z Polski za granicę*
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup*
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup pobranie*

oznaczone są gwiazdką co oznacza:
*przesyłki tą metodą możesz nadać wyłącznie przez Wysyłam z Allegro lub poprzez integrację innego systemu z API Wysyłam z Allegro

 

Wedle informacji zawartych w powyższych artykułach oraz regulaminach Allegro przesyłki nadane do punktu Pickup DPD nadane na umowie indywidualnej nie zostaną zakwalifikowane do programu Allegro Smart. Zostaną one wówczas rozliczone wedle stawki umowy indywidualnej.

Przesyłki nadane do punktu Pickup DPD zostaną zakwalifikowane przez Allegro do programu Allegro Smart jedynie jeżeli zostały nadane na umowie WysyłamZAllegro.



------------------------------------------------------
Pozdrawiam / Regards
Paweł Łucak
Dział Integracji Systemów Klienckich / Systems Integration Unit

oznacz moderatorów