anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie 14 dniowe, potrącenie za używany sprzęt

Yoopi3
#10 Popularyzator#

Wysłałem do kupującego konsumenta nowy czajnik z paragonem, karta gwarancyjną producenta itp.  Konsument odstąpił od umowy w ciagu 14 dni, czajnik wrócił, ale w środku osady z kamienia, odbarwienie płyty grzejnej, konsument gotował w czajniku w okresie 14 dni. Do tego momentu cisza. Wysłałem zatem oświadczenie o potrąceniu z tytułu odszkodowania za używanie przekraczające zakres sprawdzenia na podany adres e-mail. Potrąciłem parę złotych, dużo mniej niż wynikałoby to z kosztów i czasu na czyszczenie , czy utratę wartości czajnika. Ale od momentu wysłania oświadczenia nastąpiła zmiana strategii kupującego- czajnik dostarczony był już używany i taki brudny, mokry został przysłany. Jakaś porada jak postępować, dać sobie spokój, czy nie? Oczywiście sprawa będzie zgłoszona do rzecznika, inspekcji, policji i sądu przez konsumenta jak nie oddam pieniędzy wszystkich.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Vryko
#18 Luminarz#

@exoryna , @xyz96  Bo to czarodziejka jest. Umie zniknąć posta, umie zniknąć autora. Ot, taka niewielka cenzurka...nic strasznego.  Takie malutkie usuwanie niewygodnych, z różnych względów, tematów...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko To o mnie? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ usuwasz posty, niektórzy(tacy bystrzy obserwatorzy) tak tu piszą.😁

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ A i  owszem, jako że symptomy, obserwowane na forum, jakby nieco na to wskazują 😛 I nie strosz się o to "usuwanie", bo napisałem, że są one niewygodne z różnych względów. Niekoniecznie złych 😉

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko Teraz to już za późno, jestem obrażona na amen za te obserwacje i podejrzenia 😁

A tak na poważnie, to z Allegro Gadane nie znikają wpisy bez przyczyny. Jeśli jakaś wypowiedź nie jest dostępna to musiała łamać zasady i nasz regulamin. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ walczy z fochem

Bo nie doceniają trochę...

Przecież forum -  trud i znój. 

A ten Vryko, to jest… niegrzeczny 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nie, usuwane są też posty, które nie łamią zasad.

Przykład sprzed 2 -3 dni - cytuję z pamięci:

Owszem, kupujący może zrobić coś więcej, do uzyskania rekompensaty z POK nie potrzeba sądu. Nie ma znaczenia, że Allegro nie jest stroną transakcji.

Tobie też Allegro, które nie jest stroną, dopisuje do umów z kupującymi średni czas wysyłki, liczony przez serwis, który może być inny od czasu przez Ciebie zadeklarowanego w konkretnej ofercie, a także czas dostawy według deklaracji przewoźnika. Allegro ingeruje w Twoje umowy, a Ty wystawiając ofertę godzisz się na tę ingerencję.

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 A nie wyleciał wpis, pod który Twój był podpięty?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 cyt:

Tobie też Allegro, które nie jest stroną, dopisuje do umów z kupującymi średni czas wysyłki, liczony przez serwis, który może być inny od czasu przez Ciebie zadeklarowanego w konkretnej ofercie, a także czas dostawy według deklaracji przewoźnika. Allegro ingeruje w Twoje umowy, a Ty wystawiając ofertę godzisz się na tę ingerencję.

co boli, taka argumentacja może być uznana za prawidłową nawet w sądzie

oczywiście należy argumentować, że konsument kupując na allegro godzi się na manipulację przez allegro czasem wysyłki gdzie  dopisuje do umów z kupującymi średni czas wysyłki, liczony przez serwis

i nie jest to prawidłowy czas wysyłki podany przez Sprzedawcę zgodnie z wytycznymi ustawy konsumenckiej

oczywiście uokik ma to gdzieś

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@exoryna Wybacz, ale nasze oprogramowanie zaliczyło tę wypowiedź do SPAMu, stąd też automatycznie nie była ona widoczna dla Ciebie i innych. Udało mi się ją odnaleźć i już to poprawiłam, ale jeszcze raz przepraszam Cię za tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ a nie ma sprawy. Po prostu byłem pewien, że pisałem posta a tu nie ma go... .

Pzdr. 

 

oznacz moderatorów