anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płacę za wyróżnienie wystawionego przedmiotu, czy zapłacę dodatkowo prowizję od sprzedaży?

MAMY ROZWIĄZANIE!
DARFORS
#8 Zapaleniec#

Witam, 

 

Co to ma być że płacę za wyróżnienie wystawionego przedmiotu, a za to płacę dodatkowo prowizję od sprzedaży ? Reszta też tak macie ? To już jest ździerstwo . 

Przedmiot wystawiłem za 550 aby z tych dodatkowych 50 było na prowizję bym nie był stratny,

A co do czego allegro naliczyło 66 zł prowizji + koszt promowania, a sprzedane tego samego dnia kiedy wystawione. Przez co jestem stratny na tym. 

 

Rozumiem podstawową prowizję wyszło jej 44 zł. ale dodatkowe 22 tylko za to że zapłaciłem za promowanie. 

 

Ostatnio doszła prowizja za wysyłkę, gdzie jeżeli ja płacę dla kuriera przykładowo 20 zł i klient mi płaci tyle samo. To dodatkowo mam stratę bo muszę prowizję opłacić. I teraz muszę podnieść cenę wysyłki by wyjść na swoim, a przez to sprzedaż zmniejsza się bo klient będzie wolał coś z tańszą wysyłką 

 

Handel poprzez allegro stał się nieopłacalny, raz że trzeba z każdym się przebijać o cenę, więc nikt mniejszy nie przebije się to jeszcze prowizję zjadają cały zarobek. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Janirka
#12 Orędownik#

Zaakceptowałeś regulamin, to płacisz... Prowizja od ofert wyróżnionych jest od dłuższego czasu i to norma. A od 1.06 płacisz również prowizję od kosztów wysyłki. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/prowizja-od-sprzedazy-w-wyroznionych-ofe...

 

 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
DARFORS
#8 Zapaleniec#

To że od czerwca jest prowizja za wysyłkę to wiem. Ale prowizja za to że kupiłem promowanie to nawet nie logiczne, to tak jakbyś zapłacił za bilet do kina vip i później zapłacił dużo więcej za to że obejrzałeś film z pozycji vipa. 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DARFORS tak jest i koniec wszystko jest opisane w regulaminie i cenniku, jak było za drogo to nie korzystać 🙂 Szkoda czasu i nerwów nic z tym nie zrobisz, przełknąć i następnym razem przekalkulować inaczej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@DARFORS Ja tam zazwyczaj sprawdzam tabelę opłat i warunki zanim na coś się zdecyduję https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/prowizja-od-sprzedazy-w-wyroznionych-ofe...

PS @Janirka mnie uprzedziła😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
DARFORS
#8 Zapaleniec#

Też nie raz sprawdzałem na kalkulatorze, no ale przez myśl mi nie przeszło że ktoś może być tak zachłanny by zrobić prowizję od promowania, czyli płać za to że płacisz. Przecież coś takiego to powinno być odrazu pokazane przy wystawieniu, koszt promowania + koszt sprzedaży w podsumowaniu. Ale mniejsza o to i tak nic z tym nie zrobię jak ktoś kasę dostanie to już nie odda, najgorzej że nie oddają jak narazie też tej kasy jak ktoś kliknął kup teraz a nie opłacił i nie odebrał towaru a prowizję muszę płacić. 

oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

@DARFORS Daj sobie kilka dni, aż zamotek opłaci zamówienie, a jak nie opłaci, wystąp o zwrot prowizji 🙂 Teraz w większości przypadków odbywa się to automatycznie...

Niestety, na samym początku też się nadziałam na zwrot prowizji za wyróżnione, bo tego nie doczytałam. Trzeba to przełknąć, i sprawdzać wnikliwie regulamin. Procedura długotrwała i upierdliwa, ale innej rady nie ma...

PS. Kalkulator uwzględnia ofert wyróżnione. Pewnie pominąłeś, ale jesteś w stanie wyliczyć wysokość tej prowizji 🙂 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
DARFORS
#8 Zapaleniec#

Przejrzę jeszcze raz, w każdym razie tak teraz sprawdzałem to w żaden sposób nie opłaca się brać promowania przy mniejszej marży, albo cenę wysoką i wtedy promowanie albo wcale zrezygnować z tego. Ogólnie muszę chyba poszukać zamiennika zamiast tego portalu, 

oznacz moderatorów