anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatnośc poza Payu zwykly przelew z zakupiony towar

fedorov3029
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem przedmiot allegro lokalnie sprzedający podał mi mumer konta przez chat allegro. Na te konto przelałem pieniądze.... drugi dzien probuje kontaktowac sie ze sprzedającym smsy maile telefony zero odzewu. Czy jestem chroniony w razie czego przez allegro? I program POK?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro informuje w ofertach na Lokalnie, że zakupy tam są bezpieczne. Po pytaniu zadanym przez formularz kontaktowy napisano mi, że POK obejmuje także transakcje na Lokalnie płacone poza PayU, ale  warunkiem jest posiadanie towaru w zakładce Kupione i tu może być haczyk. Po 5 dniach bez wpłaty przez PayU towar z zakładki kupione może zniknąć - nie mam pewności czy tak się stanie. Póki co rozpocznij Dyskusję zez sprzedawcą, w której możesz wezwać na pomoc pracownika Allegro. Jeśli nic nie pomoże, napisz tu ponownie, zobaczymy co z tym POK.

Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

 

oznacz moderatorów

fedorov3029
#7 Wielbiciel#

O to chodzi nie moge zalozyc dyskusji ze sprzedającym.... status zakupu jest nowy .... transakacja odbyla sie przelewem na konto które podał sprzedający wszedlem na bank i zrobilem przelew na konto ktore podał sprzedawca przez chat allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapytaj o to przez formularz kontaktowy i napisz tu, co Ci odpowiedzą;

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a...

Prawdopodobnie Allegro będzie Ci utrudniać założenie Dyskusji i skorzystanie z POK, ponieważ nie zapłaciłeś przez Allegro Finanse, a teoretycznie miało być tak pięknie.

oznacz moderatorów

fedorov3029
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziwne skorzystałem z opcji kup teraz na allegro i dostalem informacje o koncie na ktore należy wpłacić pieniądze od sprzedającego.... cała konwersacja odbyła sie na allegro.

Ponadto sprzedającemu zależalo na szybkiej gotówce i wyplacie przed weekendem, a jak twierdził jak wplace payu pieniadze dopiero bedzie moģl wypłacic po weekendzie i zrobi mi zwrot na konto jezeli zaplace payu. Tak też uczyniłem placąc bezpośrednio na konto podane przez sprzedającego .... tranzakcja odbyła sie w allegro a nie poza nim mam wszystkie potwierdzenia przelewu.... to jest kolejna luka i allegro z tym nic nie robi.... przecież każdy oszust mogłby tak robic i nie moeć z tego tytułu zadnycj konsekwencji....

Pieniądze nie przelałem w powietrze tylko na konkretne konto ktore zostalo podane przez sprzedającego.... nie wysyłal mi smsem nr konta czy mailem wzzystko jest zapisane w czacie allegro moędzy sprzed a kupującym

Wyslałem maila do allegro opisałem cała sytuacje .....masakra jakaś 

oznacz moderatorów

Iwanek_13
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, Czy udało się Panu załatwić tę sprawę ??

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

przecież masz zapis rozmowy, potwierdzenie przelewu / policja, prokuratura, sąd

oznacz moderatorów