anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka nie została odebrana z paczkomatu a na drugi dzień kupujący odstąpił od umowy (bez SMARTA)

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Tak jak w temacie: Paczka nie została odebrana z paczkomatu a na drugi dzień po tym jak paczka do mnie wróciła  kupujący odstąpił od umowy (bez SMARTA),

Czy mogę zwrócić za sam produkt bez wysyłki (bo przecież całość pobiera InPost, do tego prowizję od wysyłek nawet SMART też pobiera Allegro)? Prowizję allegro zwróci ale już prowizji od wysyłki nie, także nie zwróci mi InPost za nieodebrną paczkę.  Rozumiem że można odstąpić od umowy ale dlaczego ja mam płacić za to ze ktoś nie zdążył paczki odebrać?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 Jeśli sprzedajesz jako firma : zwracasz koszty przedmiotu, wysyłki DO Kupujacego, pomniejszasz o koszty ( jeśli są i jesli ty je poniosłeś) zwrotu do Ciebie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

pinsplash  Tak, sprzedaję jako firma ale tak ja napisał/a mdrogeria  chyba prawnie muszę oddać za wysyłkę, czyli w pewien sposób sfinansować "widzimisię kupującego" i oddać mu za wysyłkę. Totalnie tego nie rozumiem. Gdyby mi jako kupującemu zdarzyło się nie odebrać przesyłki to bym nie potrafiła żądać od sprzedawcy żeby mi za wysyłkę oddał kasę

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 jak piszesz jesteś przedsiębiorcą , a decydując się na sprzedaż internetową akceptujesz zapisy w UK , gdzie ustawodawca jednoznacznie określa Twoje prawa jak również obowiązki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 niestety musisz zwrócić również najniższy koszt przesyłki jaki klient miał do wyboru dokonując zamówienia .

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Klient mieszka w Krakowie czyli w tym samym mieście co ja, a ja udostępniam odbiór osobisty... teoretycznie więc mógł odebrać paczkę a nie płacić za wysyłkę.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Niestety, ale nie liczy się odbiór osobisty.

oznacz moderatorów