anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsza faktura na firmę a koszt wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
MonikaBerger
#9 Pomysłodawca#

Witam,  konto firmowe założone. Mam JDG i nie jestem vatowcem. Czekam na pierwsze zamówienie na firme. Problem mam z fakturą. Jak ją poprawnie wystawić? Mam program do faktur, wzór bez kolumn ze stawką vat. Pytanie czy jesli ktoś cos kupi i zapłaci za przesyłkę to mam ją ująć w fakturze? A jesli kupi w ramach smart i nie płaci za przesyłkę to nie ujmuje tego? Kupującemu daje oryginał czy kopie? 

Druga sprawa jak wystawiam coś przez formularz, zaznaczam ze wystawiam fakture bez vat. Stawki nie wprowadzam. "Podsstawa wyłączenia z vat"- tego tez nie. Czy dobrze to robię?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
mdrogeria
#21 Demiurg#

@MonikaBerger 1. na fakturze muszą być wszystkie koszty jakie poniósł klient w tym koszt wysyłki jeśli występuje , dla klienta oryginał . ... dobrze robisz ...

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Na fakturze podajesz wszystkie towary i usługi za które płaci klient, sposób zapłaty itp. Do tego powinieneś podać przyczynę braku VATu (najczęściej jest to art 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT)?

A i nie ma już oryginału i kopii (jest egzemplarz dla klienta i sprzedawcy, wyjątkiem są druki samokopiujące).

oznacz moderatorów