anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po licytacji z kupującym uzgodniono inną formę dostawy, jak to rozliczyć z Allegro?

Kepor
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawiłem przedmiot na licytację i dałem formę wysyłki paczkomat. Kupujący po wylicytowaniu prosił o wysyłkę przedmiotu na adres domowy. Niestety nie mogłem już tego zmienić i wysłałem paczkę pocztą polską, przelew dostałem na swoje konto. Jak teraz zakończyć na allegro to odpowiednio? Kupujący pyta się bo dostaje info o nieuiszczeniu zapłaty, ja również chciałbym to jakoś zakończyć ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Kepor Nic nie musisz kończyć, w systemie już tego nie zmienisz. Najważniejsze jest to, że otrzymałeś wpłatę i wysłałeś towar. Nikt Tobie ani kupującemu niczego nie zarzuci, bo Ty masz dowód nadania, a on ma dowód wpłaty. Nie wszystko musi się odbywać za pośrednictwem Allegro.

oznacz moderatorów

Kepor
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, ale widzę, że allegro nie naliczyło prowizji bo tak jakby nie została transakcja sfinalizowana? Jest tak jakby kupujący po zakupie się nie odezwał. Chciałbym, żeby było to wyjaśnione. Czy po prostu zostawić temat i to samo doradzić kupującemu? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kepor sprawdziłam i na Twoim koncie są dwa nieopłacone zamówienia, czy możesz napisać numer tego którego dotyczy Twoje pytanie? Nieopłacone zamówienia będą anulowane automatycznie po (w przypadku licytacji) 30 dniach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kepor
#7 Wielbiciel#

Dotyczy oferty nr 11359267895. Drugie nieopłacone jest ze względu na brak odzewu po wylicytowaniu przez kupującego. Otrzymałem już z tego tytułu zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kepor w tej sytuacji nie ma możliwości zmiany statusu wpłaty, ponieważ kupujący nie zapłacił przez Allegro Finanse. Ten zakup u nas w systemie będzie anulowany po 30 dniach jako nieopłacony.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kepor
#7 Wielbiciel#

Ok, rozumiem. Tylko czy z tego powodu nie będzie problemów dla sprzedającego jak i kupującego bo jemu też na tym zależy?

oznacz moderatorów