anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po zakupie Zmiana na konto firmowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
KatarzynaIwach
#7 Wielbiciel#

Hej! Mam problem i bardzo bym prosiła o pomoc. Jestem menegerem firmy gastronomicznej. Założyłam tu konto prywatne w celu sprzedaży pewnych sprzętów będąc pewna, że mogę podać konto firmowe do wypłat/wpłat. Okazuje się, że niekoniecznie i o tym fakcie dowiedziałam się dopiero po zakupie sprzętu przez kupującego.

Właśnie zaczęłam natychmiastowo zmieniać konto prywatne na firmowe i zastanawiam sie czy to jakoś wpłynie na zakupiony produkt. A jeśli konto nie zostanie zaakceptowane bo ja np nie jestem założycielem firmy (nie wiem czy to jest warunkiem) to czy jest opcja anulacji zamówienia? Jakie są związane z tym konsekwencje?

serdecznie proszę o pomoc, dziękuje!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@KatarzynaIwach 

Kupujący zapłacił?

Jeżeli masz pieniądze w Allegro Finanse, możesz je wypłacić tylko na konto bankowe o takich samych danych osobowych, jak dane właściciela konta Allegro. Jeżeli zmienisz konto na firmowe, dane firmy na koncie Allegro będą musiały być takie same, jak dane firmowe konta bankowego. 

Jeśli chcesz przekształcić konto zwykłe na konto firmowe lub na odwrót, zrobisz to wyłącznie w przypadku, gdy prowadzisz:

  • jednoosobową działalność gospodarczą
  • firmę jako pion w inkubatorach przedsiębiorczości
  • jednoosobową spółkę z o.o., która należy do Ciebie.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/kiedy-i-jak-moge-zmienic-status-k...

Anulacja zamówienia tylko w porozumieniu z kupującym, o ile się zgodzi. 

 

oznacz moderatorów
KatarzynaIwach
#7 Wielbiciel#

Hej! dziękuję bardzo za pomoc! Tak jak się spodziewałam nie udało się przekształcić konta na firmowe w związku z tym muszę anulować zakup. Moje prywatne konto do wypłat zostało już zweryfikowane i zaakceptowane.
Kupujący zgodził się na anulacje i zwrot środków. Jak mam tego dokonać? Nie widzę nigdzie tej opcji.

oznacz moderatorów
KatarzynaIwach
#7 Wielbiciel#

Czy aby móc dokonać zwrotu, muszę najpierw wypłacić sobie środki? Nie widzę tej informacji w linku który został przesłany.

oznacz moderatorów
KatarzynaIwach
#7 Wielbiciel#

Przy okazji moze nadmienie, że produkt został zakupiony przez Allegro lokalnie. Klient zapłacił przez PayU. Srodki trafił do allegro ale nie na moje konto jeszcze. Nigdzie nie widziałam opcji zwrotu więc nadałam sobie wypłatę tych środków i umówiłam się na zwrot z klientem ale nigdzie tej opcji jeszcze nie widzę. Stresuje mnie ten proces bo nie wiem na czym stoję.

Czy mogę zwrócić środki zwykłym przelewem poza allegro?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@KatarzynaIwach No właśnie. Na Lokalnie. Tam nie oddasz wpłaty przez Allegro, tylko bezpośrednio, zwykłym przelewem na rachunek bankowy kupującego. Weź od niego numer konta. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KatarzynaIwach Cześć. Jeśli zleciłaś wypłatę, pieniądze powinny trafić na Twoje konto do końca jutrzejszego dnia. Na Allegro Lokalnie nie ma opcji zwrotów przez Allegro Finanse - musisz poprosić kupującego o dane i bezpośrednio zwrócić wpłatę na jego rachunek bankowy. 

oznacz moderatorów
KatarzynaIwach
#7 Wielbiciel#

Dziękuje Wam wszystkim bardzo serdecznie za pomoc! 

oznacz moderatorów